Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Стрибкоподібне зростання військових витрат США

Світ:

Нові аналітичні матеріали, підготовлені конгресом США, показують, що війна в Іраку обходиться тепер платникам податків майже в 2 млрд. доларів в тиждень – це майже в два рази більше, ніж в перший рік конфлікту, три роки тому, і на 20% більше, ніж минулого року. Річ у тому, що Пентагон більше витрачає на зміст регіональних баз по підтримці свого тривалого перебування в Іраку і підвищує витрати на ремонт і заміну устаткування, пошкодженого в бойових діях.
Це зростання супроводить загальному підвищенню витрат на військові потреби з 2001 року усередині країни і за її межами, включаючи війни в Іраку і Афганістані, до суми, що перевищує півтрильйона доларів, згідно висновку позапартійної Дослідницької служби конгресу, висновки представленому минулого тижня.

Стрибок у витратах – включаючи підвищення на 20% в порівнянні з минулим роком в Афганістані, де вартість місії зараз складає близько 370 млн. доларів в тиждень, – має місце навіть не дивлячись на те, що розміри контингенту в обох країнах залишаються незмінними. Звіт частково пояснює таке підвищення витрат зростанням інтенсивності бойових дій в обох країнах, де бунтівники і терористи зробили частішим напади на війська США і коаліції, а також на мирних громадян.

Інший важливий чинник, проте, полягає, згідно звіту, в "створенні обширнішої інфраструктури для підтримки військ і устаткування в Іраку і Афганістані і їх околицях". На основі даних Міноборони, автори звіту висловлюють припущення, що активізація робіт по будівництву так званих напівпостійних баз тилового забезпечення в останні місяці показує, що США планує зберегти військова присутність в обох регіонах впродовж декількох років.

США стверджують, що вони не будують постійних військових баз в Іраку або Афганістані, де місцеве населення не довіряє довгостроковим планам Америки.

Проте вперше основним чинником збільшення військових витрат стало серйозне підвищення витрат по графі "вартість інвестицій" – це вкладення в забезпечення довгострокового розміщення американських військ в двох вказаних країнах. Сюди входить купівля додаткових засобів захисту для військ, таких як броньовані "Хаммери", радіоапаратура і прилади нічного бачення, а також нові танки і спорядження для заміни зношених.

Принаймні один депутат, кажучи про дефіцит військового спорядження у військових зонах і на базах США, де війська проходять бойову підготовку, сказав, що деякі з витрат безрозсудні. "Поки ми витрачаємо мільярди в Іраку на створення і підтримку величезних баз, ми не можемо ефективно ремонтувати наше пошкоджене устаткування або замінювати його", – сказав конгресмен Мартін Міхан, депутат палати представників від партії демократів і член комісії палати представників у справах ВС.

Пентагон, який раніше обнародував свою власну оцінку оперативних витрат, не повідомляв нових даних про витрати.

У звіті Дослідницької служби конгресу мовиться, що після того, як конгрес США схвалить два варті на розгляді законопроекти, загальна вартість війни з 11 вересня 2001 року досягне приблизно 509 млрд. доларів. З цієї суми 379 млрд. доларів покривають вартість операції в Іраку, 97 млрд. є ціною за війну в Афганістані, а 26 млрд. доларів підуть на оплату забезпечення безпеки баз США по всьому світу.

Хоча військові витрати в Іраку і Афганістані виросли, не дивлячись на стабільний розмір військ США, звіт пояснює це зростання діями армії, що продовжуються, по забезпеченню продовження військових дій в осяжному майбутньому.

Так, наприклад, в звіті показано, що витрати по категорії "постачання" – на відновлення або ремонт спорядження, пошкодженого в бойових діях, – підскочили з 7,2 млрд. доларів в 2004 році до 20,7 млрд. в 2005 році і 22,9 млрд. доларів цього року. Одночасно з цим армія США повідомила конгрес, що потребує додатково спорядження на 36 млрд. доларів, а морська піхота подала заявку ще майже на 12 млрд. доларів.

Ще одна велика стаття витрат – інфраструктура (бази, злітно-посадочні смуги, ремонтні майстерні) для сил, що базуються в Іраку і Афганістані. Ці витрати на експлуатацію і зміст об'єктів стабільно зберігалися на рівні 40 млрд. доларів в рік в 2003, 2004 і 2005 роках, проте цього року виросли до 60 млрд.

Проте цих чинників "недостатньо для пояснення" різкого стрибка військових витрат, свідчить звіт.

"Можна було б чекати збереження рівня оперативних витрат при збереженні чисельності контингенту, – говорить основний автор звіту Емі Беласько, експерт по національній обороні Дослідницької служби конгресу. – Немає причин витрачати так багато на відновлення будівель, які імовірно були відремонтовані, коли ви там опинилися. Це трохи дивно".

Пентагон не надав конгресу детального звіту про фінансові вкладення у війну, зробивши неможливим проведення повного незалежного розслідування того, скільки грошей американці витрачають в Іраку і Афганістані, і прогнозування майбутніх витрат.

"На слуханнях в конгресі міністерство оборони, як завжди, представило поточну оцінку щомісячних витрат на період військових операцій, звану "рівень спалювання", – мовиться в звіті. – Хоча ця цифра покриває деякі з військових витрат, вона не включає вартість модернізації або заміни військового спорядження або ремонту і будівництва військових споруд за кордоном, а також бюджетний фонд".

----------------------------------
В тему:

Що гірше – некомпетентність чи брехня?

Партизанська війна в Іраку: 10 тисяч поранених американців

Іраку загрожує розпад

Хроніка розпаду: Туреччина погрозила припинити співпрацю зі США щодо Іраку

Зовнішня релігійність + ринковий утилітаризм

Війна — це бізнес

Глухий кут міжнародної юриспруденції

Кофі Аннан: війна в Іраку є незаконною

Зброя масового обману

Війна проти Іраку: витоки зради

Війна без кінця

Єврейські еліти США штовхають цю країну до армагеддону

Брудні справи апологета “нового американського століття” Річарда Перла

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи