Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Українська музика в ефірі німецького радіо. Вигадка? Ні! Реальність!"

Сергій Литвинюк в ексклюзивному інтерв"ю розповів про проект "Радіо Україна" та дав відповідь на питання "Чому на українських радіостанціях так мало української музики"
Цієї суботи в ефірі німецької радіостанції «Німецька хвиля» вперше з"явилась в ефірі програма "Радіо Україна". Проект складатиметься з серії публікацій (текстів, аудіо і фото), в яких йтиметься про автентичну українську музику та її творців.

Пропонуємо вашій увазі розмову Сергія Литвинюка та власкора muzspilnota.org.ua Людмили Хоменок (Муза)


Муза:
Як українці потрапили на німецьке радіо? Це була Ваша ініціатива?

Сергій Литвинюк
Швидше обопільна. З цим радіо ми ведемо співробітництво давно - декілька років.

Муза:
Як німці відреагували на нову пропозицію?

Сергій Литвинюк
Коли їм в голову прийшло зайнятися українською альтернативною музикою - вони пригадали, що ми видали диск "Радіо Україна-1" і робимо "Радіо Україна-2". Приїхали до Києва, тиждень попрацювали з нами - і поїхали.

Муза:
Які люди стоять за назвою «Німецька хвиля»?

Сергій Литвинюк
Велике німецьке радіо - на 30 з гаком країн ефір - є українська редакція.

Муза:
Чи є бажання про створення такої програми на хвилях українського радіо?

Сергій Литвинюк
У них немає - вони і так ведуть ефір на Україну. У мене теж немає.

Муза:
Яка головна проблема того, що на українських радіохвилях можна почути російську поп-музику частіше ніж українських виконавців - комерціалізація радіо чи низький рівень культури середньостатичного українця? Адже саме слухачі творять рейтинг.

Сергій Литвинюк
Проблеми на мій погляд немає - просто люди, що гроші вклали в наші станції, виховувалися на російській музиці і їх право за свої гроші робити те, що вони роблять. Проблема в тому, що багаті українці свої гроші витрачають на себе або вивозять їх з країни - я за свої невеликі гроші видаю українські гурти - але це мій вибір.

Муза:
Що має бути першим - підтримка українських виконавців радіостанціями та ТБ чи все таки зміна смаків середньостатистичних слухачів та олігархів?

Сергій Литвинюк
Російські власники станцій і телебачення вже не продадуть нам назад - тут вже велика політика - тому потрібні величезні гроші для створення нових станцій. А наші буржуї краще витратять гроші на себе. Виховання слухачів теж важливе - але це, на мій погляд другорядне.
Наші політики - вихідці з тих же радянських (читай росіян) комсомольців - "Нам Путін ближчий за свого народу!".

Муза:
Проблема фінансування є головною проблемою розвитку української музики? Чи попит має ключове значення?

Сергій Литвинюк
Так. Але не через структури Міністерства культури - а більш за все через вільну конкуренцію і трохи пільг національному виробникові.

Муза:
Чи "мистецтво" та "бізнес" є взаємодоповнюючими поняттями? І чи є розумне їх співвідношення?

Сергій Литвинюк
Я займаюся професійною музикою - хоч і не комерційною, але професійною. Тому для нас це бізнес.

Муза:
Що саме має змінитися, щоб у Вас з"явилося бажання співпрацювати з українськими радіостанціями?

Сергій Литвинюк
Мене все влаштовує. Я звик робити все сам. Якщо пощастить - зароблю гроші - відкрию свою станцію. Зараз для нас і нам подібним - це інтернет. Нам його цілком вистачає. До того ж в інтернеті сидять самі кращі і відданіші наші шанувальники. Ми не робимо музику для водіїв таксі.

Муза:
Як би Ви віднеслись до того, щоб перетворити Міністерство культури на організацію, схожу на продюсерський центр?

Сергій Литвинюк
Негативно. Все одно чиновники розкрадуть гроші - краще його скасувати взагалі.

Муза:
Який на Вашу думку слухач збірки «Радіо Україна»?

Сергій Литвинюк
Це те покоління, яке не боїться бути звільненим з роботи. Вони упевнені в собі - це майбутня еліта нашої країни, яка вже поступово приходить на зміну нинішнім нашим правителям.

Муза:
Ви вкладаєте багато зусиль розвиток української музики. Як Ви оцінюєте результат?

Сергій Литвинюк
Не упевнений, що багато зусиль, але результат кращий ніж на початку століття.

Муза:
Дякую за інтерв"ю. Бажаю, щоб результати Вашої роботи збільшувалися хоч їх більшою мірою і не можна відчути на дотик


Українську програму «Німецької хвилі» Ви можете слухати в ефірі багатьох радіостанцій-партнерів. Ми підтримуємо партнерські відносини із радіостанціями у багатьох українських містах.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,2421663,00.html


В тему:

Вишиванка з логотипом групи Вій

Дмитро Добрий-Вечір: «Український шоу-бізнес - повне лайно»

Офіційний сервер гурту "Вій"

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи