Цікавий факт: коли наприкінці 19-го століття представники української національної еліти (справжньої, а не теперішньої – удаваної) організовували Товариство «Просвіта», кожен із 53-х ініціаторів «вклав у справу», яка продовжує існувати дотепер, з власної кишені суму, еквівалентну вартості однієї вівці.
Гроші, звісно ж, невеликі. Але й, зважаючи на нинішню нашу бідність, не такі вже й малі. Однак, нам варто було б замислитися, чи кожен із нинішніх українських патріотів сьогодні погодився б повторити вчинок своїх попередників?
Отож, 1868-го року у Львові, котрий тоді перебував під владою Австрійської імперії, а українці в ньому, відповідно, потерпали від національного гніту, було засноване Товариство «Просвіта». Кожного разу на початку грудня, принаймні з часів відновлення Незалежності, нащадки тієї «Просвіти» відзначають у тому ж таки Львові чергову річницю від дня створення організації. Ось і зараз Галицька районна «Просвіта» провела урочистий захід до 142-ї річниці організації у дзеркальному залі палацу Потоцьких. Як і годиться, присутніх привітав голова обласної «Просвіти» Ярослав Пітко. Він, зокрема, зазначив, що «Просвіта» створювалася у ті далекі часи задля самоорганізації українців, які прагнули здобути державну незалежність та потім її утверджувати.
Чи змінилося щось сьогодні, коли ми формально уже два десятиліття живемо при українській Незалежності? Вочевидь, потреба у такій же «Просвіті», якою вона була майже півтора століття тому, аж ніяк не відпала. Говорячи про це, Ярослав Пітко наголосив, що тоді «Просвіта» об’єднала всіх, хто відчував себе українцем. І сьогодні завдання є не менш важливим. Адже наростають загрози українській мові, відбувається замах на історичну пам’ять. А нинішня влада в Україні стала інструментом Російської імперії для знищення всього українського. І хто заграє з владою, той ллє воду на млин наших ворогів.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
На що нині здатна «Просвіта»?
Світ:
proswita_20101209.jpg
Отож, 1868-го року у Львові, котрий тоді перебував під владою Австрійської імперії, а українці в ньому, відповідно, потерпали від національного гніту, було засноване Товариство «Просвіта». Кожного разу на початку грудня, принаймні з часів відновлення Незалежності, нащадки тієї «Просвіти» відзначають у тому ж таки Львові чергову річницю від дня створення організації. Ось і зараз Галицька районна «Просвіта» провела урочистий захід до 142-ї річниці організації у дзеркальному залі палацу Потоцьких. Як і годиться, присутніх привітав голова обласної «Просвіти» Ярослав Пітко. Він, зокрема, зазначив, що «Просвіта» створювалася у ті далекі часи задля самоорганізації українців, які прагнули здобути державну незалежність та потім її утверджувати.
Чи змінилося щось сьогодні, коли ми формально уже два десятиліття живемо при українській Незалежності? Вочевидь, потреба у такій же «Просвіті», якою вона була майже півтора століття тому, аж ніяк не відпала. Говорячи про це, Ярослав Пітко наголосив, що тоді «Просвіта» об’єднала всіх, хто відчував себе українцем. І сьогодні завдання є не менш важливим. Адже наростають загрози українській мові, відбувається замах на історичну пам’ять. А нинішня влада в Україні стала інструментом Російської імперії для знищення всього українського. І хто заграє з владою, той ллє воду на млин наших ворогів.
Читати далі
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)