Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Не пора «лизати задниці» ні Варшаві, ні Москві», - Богдан Стельмах

У Львівському Палаці мистецтв відбулася обласна науково-практична конференція на тему проблеми української мови як державної. Організатором виступило Товариство «Просвіта».
На конференції з доповідями мали слово відомі мовознавці, поети, активісти «Просіти». Зокрема, почесний голова обласної «Просвіти» Роман Іваничук наголосив, що маємо бути там, де збирається українська демократія з протестами проти утисків української мови, стати першою шеренгою фронту. Боротьба має йти у різних дозволених формах. Але, якщо доведеться, то і в інших.

Професор Андрій Содомора наголосив, що ми самі винні в такому стані. Бо не опираємося глобалістичним процесам – розмиванню мов, нищенню сім’ї, урбанізації. Нині зникає не тільки, зокрема, слово «хата», але і ціле буття, пов’язане з рушниками, піснями, все те, від чого «серце б’ється й ожива». Іде засилля русизмів, мовних покручів. Все більше, зокрема, підростаюче покоління засвоює норми мовотворення з російської і навіть англійської мови.

Поет Богдан Стельмах образно порівняв мову, що була колись «кучерявим дубом», а тепер «стоїть меблями» чи стосом оброблених дощок. «Поки ділять нас конфесії, і партійні шахраї, не поможуть вам поезії, ні Франкові – ні мої», - нагадав він рядки зі свого вірша.

Читати далі
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи