На «старому цвинтарі» у Старому Угринові вшанували пам’ять Олекси Перегіняка – «Кармелюка». З ініціативи працівників Історико-меморіального музею Степана Бандери та активістів місцевого осередку історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса проведено ряд пошукових експедицій, підсумком яких стали записані та передані до фондів музею спогади жителів Старого Угринова та Бережниці, віднайдені світлини Олекси, підготовлена історична довідка на наукову конференцію, і насамкінець – віднайдене місце поховання патріота-націоналіста.
Напередодні працівниками музею та активістами «Меморіалу» було проведено роботи з впорядкування віднайденої могили (з допомогою жительки с. Бережниця Мирослави Базюк).
Розпочався захід освяченням хреста та поминальною панахидою, яку відслужив місцевий священик о. Ярослав Мельничук.
На урочистості по вшануванні пам’яті підпільника прибули представники Калуської станиці Братства вояків ОУН і УПА, члени проводу районної організації Конгресу Українських Націоналістів, працівники музею, активісти місцевих осередків «Меморіалу».
До гостей та учасників заходу звернувся голова Калуської станиці Братства вояків ОУН і УПА ім. полк. В. Андрусяка-«Різуна» п. Степан Петраш, який подякував усім, хто долучився до роботи з відновлення могили, наголосив на значимості дослідження та відновлення могил людей, які поклали своє життя на вівтар боротьби за державність України. Наявність великої кількості молоді серед учасників заходу вселяє впевненість у те, що ця справа активно продовжуватиметься і надалі, - резюмував промовець. На завершення виступу п. Степан запевнив всіх присутніх, що спільними силами, долучивши підприємців, небайдужу громадськість, органи місцевого самоврядування зможемо в найблищим часом встановити на місці березового хреста гранітний пам’ятник.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
«Розрита могила»
Світ:
20110407023217.jpg
Розпочався захід освяченням хреста та поминальною панахидою, яку відслужив місцевий священик о. Ярослав Мельничук.
На урочистості по вшануванні пам’яті підпільника прибули представники Калуської станиці Братства вояків ОУН і УПА, члени проводу районної організації Конгресу Українських Націоналістів, працівники музею, активісти місцевих осередків «Меморіалу».
До гостей та учасників заходу звернувся голова Калуської станиці Братства вояків ОУН і УПА ім. полк. В. Андрусяка-«Різуна» п. Степан Петраш, який подякував усім, хто долучився до роботи з відновлення могили, наголосив на значимості дослідження та відновлення могил людей, які поклали своє життя на вівтар боротьби за державність України. Наявність великої кількості молоді серед учасників заходу вселяє впевненість у те, що ця справа активно продовжуватиметься і надалі, - резюмував промовець. На завершення виступу п. Степан запевнив всіх присутніх, що спільними силами, долучивши підприємців, небайдужу громадськість, органи місцевого самоврядування зможемо в найблищим часом встановити на місці березового хреста гранітний пам’ятник.
Читати повністю тут
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)