Православні-військові-патріоти з Донецька отримали 12 мільйонів гривень з державного бюджету на «Діамантовий хрест». Ще більше мільйонів дадуть росіяни, а рівно через рік вийде фільм про архієпископа Кримського. Ось таке українське кіно.
Минулого тижня в «Віснику державних закупівель» було опубліковано дані про низку угод, укладених мінкультівською Держслужбою кінематографії з виробниками фільмів та мультиків. Поки що опубліковано дані про розподіл 54 мільйонів гривень з близько 70 (решта угод може з’явитись найближчим часом, вони будуть додані в табличку).
«Медіабізнес» вже провів дослідження, з’ясувавши норови кінорозпилу. Кошти ділила експертна рада, що значною мірою складалась з митців, які і просили державних грошей. В основному проекти заплановано до випуску в 2012 році, тож скоро будемо мати нагоду перевірити якість такого держзамовлення та наявність сенсу в державному фінансуванні кіноіндустрії взагалі. А поки що зупинимось докладніше на проекті, який отримав найбільшу державну підтримку – 12 мільйонів з усіх 70 млн грн., які виділено на підтримку вітчизняного кіно-2012.
Це – художній фільм «Діамантовий хрест» про кримського архієпископа Луку. За даними «Медіабізнесу», режисером фільму буде Сергій Маслобойщіков (автор документалки «Люди Майдану. Nevseremos’!», режисера х/ф Єгора Бенкендорфа «Чорта з два» та інше). Оператором – член експертної ради, тобто один з тих, хто ділив державне фінансування – Богдан Вержбицький.
Назва фільму «Діамантовий хрест» йде від нагороди, яку святитель Лука отримав на клобук від Патріарха всея Русі в 1944 році. Архієпископ Сімферопольський та Кримський і справді був непересічною особою – не тільки православний святий, а ще доктор медицини (найвідомішою є його книга «Гнійна хірургія», яка отримала Сталінську премію), і православний зек (багато років після більшовистської революції сидів в сибірських таборах).
Православні Київського патріархату ходять в одну з луцьких церков до ікони святителя Луки, що кілька років тому почала мироточити. Тож, здавалося б, маємо нагоду для екуменічного та миролюбивого кіно, яке б могло примирити МП та КП. Але до таких сподівань є кілька пересторог.
По-перше, 12 українських мільйонів – це лише третина від усього кошторису майбутнього історичного блокбастеру, розрахованого щонайменше на 400 кінокопій. Решту грошей – а це має бути близько $3 млн – дає Фонд підтримки кіно Росії. Від імені північних сусідів виробництвом картини займається компанія «А-1 Кіно Відео» («Ми з майбутнього», «Ми з майбутнього-2»), партнером по дистрибуції виступила російська компанія «Централ Партнершип».
По-друге, створення фільму благословив голова УПЦ Московського патріархату Володимир. Повідомлень про будь-який стосунок КП до фільму – немає.
По-третє – контролювати потік гривень на українсько-російський проект будуть донецькі хлопці, у яких немає жодних сумнівів щодо того, який патріархат має панувати в Україні. Мова йде про ТОВ «Кінокомпанія «Патріот – Фільм», якій і дають 12 млн грн.
Директором фірми є Олег Ситник, що кілька років тому балотувався до Верховної Ради за списком Всеукраїнської партії духовності і патріотизму – групи козаків Анатолія Шевченка, члена ради при президенті Януковичу. Жителя Донецька Ситника на виборах-2006 було представлено як помічника голови Донецької обласної організації Товариства сприяння обороні України (ТСОУ). Тоді донецьким осередком керував Віктор Тімченко, який після перемоги Януковича очолив всю ТСОУ. І не просто очолив. Саме ТСОУ у грудні 2010 року і стала єдиним засновником «Кінокомпанії «Патріот – Фільм», які і отримала купу мільйонів на православний блокбастер.
Тож залишається великим питанням, чи є в такому крутому замісі хоч шпаринка для чогось хоча б нейтрального по відношенню до України. Тим паче за наші гроші…
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Російсько-донецьке обличчя українського кіно-2012
Світ:
11110101r.jpg
«Медіабізнес» вже провів дослідження, з’ясувавши норови кінорозпилу. Кошти ділила експертна рада, що значною мірою складалась з митців, які і просили державних грошей. В основному проекти заплановано до випуску в 2012 році, тож скоро будемо мати нагоду перевірити якість такого держзамовлення та наявність сенсу в державному фінансуванні кіноіндустрії взагалі. А поки що зупинимось докладніше на проекті, який отримав найбільшу державну підтримку – 12 мільйонів з усіх 70 млн грн., які виділено на підтримку вітчизняного кіно-2012.
Це – художній фільм «Діамантовий хрест» про кримського архієпископа Луку. За даними «Медіабізнесу», режисером фільму буде Сергій Маслобойщіков (автор документалки «Люди Майдану. Nevseremos’!», режисера х/ф Єгора Бенкендорфа «Чорта з два» та інше). Оператором – член експертної ради, тобто один з тих, хто ділив державне фінансування – Богдан Вержбицький.
Назва фільму «Діамантовий хрест» йде від нагороди, яку святитель Лука отримав на клобук від Патріарха всея Русі в 1944 році. Архієпископ Сімферопольський та Кримський і справді був непересічною особою – не тільки православний святий, а ще доктор медицини (найвідомішою є його книга «Гнійна хірургія», яка отримала Сталінську премію), і православний зек (багато років після більшовистської революції сидів в сибірських таборах).
Православні Київського патріархату ходять в одну з луцьких церков до ікони святителя Луки, що кілька років тому почала мироточити. Тож, здавалося б, маємо нагоду для екуменічного та миролюбивого кіно, яке б могло примирити МП та КП. Але до таких сподівань є кілька пересторог.
По-перше, 12 українських мільйонів – це лише третина від усього кошторису майбутнього історичного блокбастеру, розрахованого щонайменше на 400 кінокопій. Решту грошей – а це має бути близько $3 млн – дає Фонд підтримки кіно Росії. Від імені північних сусідів виробництвом картини займається компанія «А-1 Кіно Відео» («Ми з майбутнього», «Ми з майбутнього-2»), партнером по дистрибуції виступила російська компанія «Централ Партнершип».
По-друге, створення фільму благословив голова УПЦ Московського патріархату Володимир. Повідомлень про будь-який стосунок КП до фільму – немає.
По-третє – контролювати потік гривень на українсько-російський проект будуть донецькі хлопці, у яких немає жодних сумнівів щодо того, який патріархат має панувати в Україні. Мова йде про ТОВ «Кінокомпанія «Патріот – Фільм», якій і дають 12 млн грн.
Директором фірми є Олег Ситник, що кілька років тому балотувався до Верховної Ради за списком Всеукраїнської партії духовності і патріотизму – групи козаків Анатолія Шевченка, члена ради при президенті Януковичу. Жителя Донецька Ситника на виборах-2006 було представлено як помічника голови Донецької обласної організації Товариства сприяння обороні України (ТСОУ). Тоді донецьким осередком керував Віктор Тімченко, який після перемоги Януковича очолив всю ТСОУ. І не просто очолив. Саме ТСОУ у грудні 2010 року і стала єдиним засновником «Кінокомпанії «Патріот – Фільм», які і отримала купу мільйонів на православний блокбастер.
Тож залишається великим питанням, чи є в такому крутому замісі хоч шпаринка для чогось хоча б нейтрального по відношенню до України. Тим паче за наші гроші…
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)