Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Едвард Козак

Едвард Козак народився 22 січня 1902 р. в селі Гірне Стрийського повіту на Львівщині.
В рідному селі почав навчання, пізніше вчився в Стрию, а згодом - в мистецьких школах Відня, Кракова та після визвольних змагань від 1927 р. студіював у Львівській художній школі Олекси Новаківського.

Едвард Козак виступав під псевдонімами: Еко, Мамай, Майк, Чічка. Він відомий як досконалий художник, карикатурист, гуморист, письменник, редактор, і видавець сатиричних творів. Едвард був наділений винятковою спостергливістю, яка допомагала йому влучно передавати в словах і в образах свої знамениті сатиричні твори.

Його гумористична творчість грунтувалася на геніальному схопленні протилежностей в межах якогось об’єкту, в якому умів викрити вади і на тій основі будував протиріччя у своїх унікально гумористичних картинах.

Едвард в юних роках вступив в лави Українських січових стрільців (УСС). Згодом на вшановання своїх побратимів він створив цілу плеяду картин на теми стрілецької традиції, пісень і їхньої вояцької слави. Деякі з цих картин були видруковані ньюйоркським видавництвом Червона Калина у формі чарівних поштових карток та в пластових виданнях.

Колишній голова Братства УСС-ів Никифор Гірняк писав: «Ми хочемо по вічні часи жити не тільки в стрілецькій пісні, але і в картинах та у Ваших серцях і ділах - друзі!». Одже нам відомо, що Едвард Козак гартував свій твердий характер і творчий талант на війні. З лав УСС перейшов в ряди Української Галицької Армії. Під час воєнних походів пройшов він війну з великою людською гідністю, через неймовірні випробування і ніколи до кінця свого життя не забув друзів і побратимів та за яку ідею разом з ними боролисявся.

З його переказів нам відомі успішні бої УСС 2 травня 1815 року за звільнення Перемишля, бої під горами Маківки, Лисоні та в інших місцевостей. Генерал Фляйшлсана у своєму наказі писав: «Українці… Я певен, що в кожній небезпеці можна на Вас числити. Щоб ці бажання сповнилися трічі - Вам Слава!». На жаль ми знаємо цю «славу» і трагічну долю нашого бездержавного народу. За словами Е. Козака білля 3 мільйонів українців воювали в складі російської армії, а 250 тисяч воювало в рядах австрийської.

Читати повністю ТУТ
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи