У 90-х роках я багато часу присвятив мовним питанням будучи активним членом Товариства української мови ім. Шевченка (потім недоречно перенайменованого в товариство «Просвіта»). Про це можна написати чимало спогадів. З того часу пройшло вже понад 10 років, але, на жаль, мовне питання в Україні по-суті залишилося не вирішеним.
Навіть помаранчева влада досить мляво ним займалася. Яскравий приклад: пам’ятаю як один з мовознавців (на жаль, забув прізвище, можливо Віталій Радчук) казав, що прийшли до М. Томенка, віце-премєра з гуманітарних питань в 2005 році, з проектом змін до правопису української мови, а той їх відразу «обрубав» словами на кшталт «А навіщо це взагалі потрібно?!». Ось і живемо з радянським правописом, в якому по-суті додали лише літеру «Гг» (та й то лише в деяких маловживаних словах, хоч ця літера мала би широко вживатися при передачі іноземних власних назв).
Як відомо, теперішня влада намагається вирішувати будь-яке питання кардинально. Всі добре відчувають наслідки (як правило, дуже сумні для 90 відсотків громадян), але тепер вона взялася за справу ще кардинальніше – ВР прийняла в першому читанні законопроект двох одіозних українофобів «Про засади державної мовної політики» №9073. Очевидно, що закон приймається під вибори з метою повернути ПР електорат Східної та Південної України.
У своїй сутності закон спрямований на забезпечення юридичного права громадян держави (зокрема, і високопосадовців), які мешкають перш за все в Східній та Південній Україні і навіть в столиці (!), не знати державної мови та вимагати скрізь застосовувати російську. А оскільки практично всі етнічні українці російську мову знають (принаймні краще, ніж добра половина теперішніх міністрів знає українську), то наслідок очевидний – українська мова буде загнана в провінційне гетто.
На жаль, політики від опозиційних сил, хоч і мають доступ до деяких ЗМІ (радіо «Ера», 5-го каналу та каналу ТВІ), виявилися некомпетентними та непідготовленими до аргументованої дискусії з такими професійними депутатами-українофобами як В.Коліснічєнко, С.Ківалов та В.Кісєльов. Більше того, такий професійний «борець» за українську мову, як вічний голова товариства «Просвіта» пан Мовчан, виявився професійним зрадником українських інтересів – його 5 червня ніде не було видно.
У зв’язку з цим хочу українцям навести і прокоментувати деякі доконані факти та аргументи стосовно чергового загострення мовного конфлікту в Україні. Ці факти і аргументи зобов’язані знати депутати від опозиції.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Мова живе, коли нею розмовляють
Світ:
mowazywe_20120611.jpg
Навіть помаранчева влада досить мляво ним займалася. Яскравий приклад: пам’ятаю як один з мовознавців (на жаль, забув прізвище, можливо Віталій Радчук) казав, що прийшли до М. Томенка, віце-премєра з гуманітарних питань в 2005 році, з проектом змін до правопису української мови, а той їх відразу «обрубав» словами на кшталт «А навіщо це взагалі потрібно?!». Ось і живемо з радянським правописом, в якому по-суті додали лише літеру «Гг» (та й то лише в деяких маловживаних словах, хоч ця літера мала би широко вживатися при передачі іноземних власних назв).
Як відомо, теперішня влада намагається вирішувати будь-яке питання кардинально. Всі добре відчувають наслідки (як правило, дуже сумні для 90 відсотків громадян), але тепер вона взялася за справу ще кардинальніше – ВР прийняла в першому читанні законопроект двох одіозних українофобів «Про засади державної мовної політики» №9073. Очевидно, що закон приймається під вибори з метою повернути ПР електорат Східної та Південної України.
У своїй сутності закон спрямований на забезпечення юридичного права громадян держави (зокрема, і високопосадовців), які мешкають перш за все в Східній та Південній Україні і навіть в столиці (!), не знати державної мови та вимагати скрізь застосовувати російську. А оскільки практично всі етнічні українці російську мову знають (принаймні краще, ніж добра половина теперішніх міністрів знає українську), то наслідок очевидний – українська мова буде загнана в провінційне гетто.
На жаль, політики від опозиційних сил, хоч і мають доступ до деяких ЗМІ (радіо «Ера», 5-го каналу та каналу ТВІ), виявилися некомпетентними та непідготовленими до аргументованої дискусії з такими професійними депутатами-українофобами як В.Коліснічєнко, С.Ківалов та В.Кісєльов. Більше того, такий професійний «борець» за українську мову, як вічний голова товариства «Просвіта» пан Мовчан, виявився професійним зрадником українських інтересів – його 5 червня ніде не було видно.
У зв’язку з цим хочу українцям навести і прокоментувати деякі доконані факти та аргументи стосовно чергового загострення мовного конфлікту в Україні. Ці факти і аргументи зобов’язані знати депутати від опозиції.
Читати повністю ТУТ
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)