Відносини між Росією і Білорусією знову загострилися. Мінськ остаточно відмовився від введення російського рубля в безготівковий обіг. Президент Білорусії заявив на прес-конференції в Мінську, що необхідність введення безготівкового російського рубля на території республіки "відпала сама собою".
За його словами, "це нічого не дає і ніяк не пов'язано з пакетом угод, що стосується введення готівкового рубля". При цьому Лукашенко оголосив, що його держава "запросто" встигне перейти на готівковий російський рубль, а перешкодити цьому може тільки Росія, яка "не дотримує пунктів раніше досягнутих домовленостей".
Раніше білоруська влада планувала ввести безготівковий російський рубль у паралельний обіг з 1 липня 2003 року, але потім неодноразово переносила терміни. Як зазначає заступник міністра фінансів Антон Силуанов, пропозиція про використання російського рубля в безготівковій формі перед запуском його в готівковий обіг спочатку була зроблена саме білоруською стороною. А перший заступник голови ЦБ Олег В’югін думає, що при створенні валютного союзу Росії не так важливо, вводити спершу безготівковий рубль чи готівковий і безготівковий відразу. Однак другий варіант створить проблеми для самої Білорусії, вважає він: "Може відбутися деяке витиснення білоруських рублів із внутрішнього обігу, а оскільки їх надруковано досить багато, то може з'явитися значна інфляція".
"Виступ Лукашенка в черговий раз показав: ніякої економічної інтеграції при ньому не буде", - резюмує керівник мінського Науково-дослідного центру Мізеса Ярослав Романчук. "Мінськ більше зацікавлений у політичній частині угод і третьому президентському терміні Лукашенка, ніж у реальних економічних проектах. Думаю, що російський карбованець не введуть у 2005 році", - прогнозує він. На думку економіста, мляві переговори щодо цього питання будуть тягнутися доти, "поки Росія не припинить цікавитися Білорусією".
В тему:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Лукашенко вводити рубль відмовився
Світ:
Раніше білоруська влада планувала ввести безготівковий російський рубль у паралельний обіг з 1 липня 2003 року, але потім неодноразово переносила терміни. Як зазначає заступник міністра фінансів Антон Силуанов, пропозиція про використання російського рубля в безготівковій формі перед запуском його в готівковий обіг спочатку була зроблена саме білоруською стороною. А перший заступник голови ЦБ Олег В’югін думає, що при створенні валютного союзу Росії не так важливо, вводити спершу безготівковий рубль чи готівковий і безготівковий відразу. Однак другий варіант створить проблеми для самої Білорусії, вважає він: "Може відбутися деяке витиснення білоруських рублів із внутрішнього обігу, а оскільки їх надруковано досить багато, то може з'явитися значна інфляція".
"Виступ Лукашенка в черговий раз показав: ніякої економічної інтеграції при ньому не буде", - резюмує керівник мінського Науково-дослідного центру Мізеса Ярослав Романчук. "Мінськ більше зацікавлений у політичній частині угод і третьому президентському терміні Лукашенка, ніж у реальних економічних проектах. Думаю, що російський карбованець не введуть у 2005 році", - прогнозує він. На думку економіста, мляві переговори щодо цього питання будуть тягнутися доти, "поки Росія не припинить цікавитися Білорусією".
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)