"Ґезі протримався 18 днів. Поки його розганяли газом і убивчим напором води, Таксім збирав десятки тисяч. Зачистку сьогодні провели, коли ніхто не чекав, підготували потрібну кількість машин швидкої допомоги, бульдозерів і комунальних служб. Майже без газу водичкою зігнали людей. Перед завтрашнім в'їздом Ердоагана в Стамбул тут буде чисто і красиво..." - написав на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст Осман Пашаєв.
"Соцмережі повідомляють про загиблих. Я бачив двох важко поранених. На зачистку в середину Ґезі парка журналистів не пустили. В кожному окремому провулку відбувається своя войнушка, а таких провулків тут десятки йи десятки", - написав він.
Віце-прем'єр міністр Туреччини у справах євроінтеграції Егемен Багиш заявив, що кожний, хто вийде на Таксім, буде розцінений як член терористичної групи.
Єлена Рачева, спеціальний кореспондент російської Новової газети написала: "
"Намагалася пройти по Істікляль (1,5-кілометрова вулиця, яка веде до площі Таксім - О.К.) у бік Таксим, але це фізично неможливо. Перед кожним поворотом з провулків чергує по кілька поліцейських, метрів за сто від площі вони повертають людей. Головне завдання поліції - контролювати, щоб ніхто не виходив з провулків. У декількох з них до цих пір барикади і натовп людей у протигазах. Вони кричать щось поліцейським, ті закидають їх у відповідь газовими шашками. Над проспектом висить запах газу, все засипано сміттям і битим склом, посеред проспекту горять купи якогось ганчір'я, час від часу курсують машини з водометами. Поліцейські лежать на землі прямо біля вітрин, більшість зняли протигази і просто відпочивають. Відчуття захопленого міста не зникає.
Як пояснюють люди, які були під час розгону в своєму магазині на Істікляль, протестуючих гнали газом і водометами вздовж усього проспекту, видавлювали в провулки, які теж закидали шашками. Нікого не заарештовували, тільки гнали.
Інформація про те, що в парку Ґезі в намети (протестувальникам - О.К.) підкладають наркотики і зброю поки не підтверджується, але це те, чого люди бояться найбільше.
Всі останні години поліція штурмувала «Диван-готель», де збиралися поранені. Хол готелю закидали шашками з газом і поливали з водометів (використання всього цього в закритих приміщеннях заборонено всіма міжнародними конвенціями).
У невеликому польовому госпіталі близько Істікляль, кажуть, сьогодні прийняли 150 осіб, дуже багатьох з опіками від рідини з водометів. Що це, нікому не зрозуміло, протиотрути поки немає, звичайні зовнішні ліки не діють.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Ніч з 15 на 16 червня в Стамбулі назвали Кара Гедже (Чорна ніч)
Світ:
Поліція розігнала протестувальників. Всю ніч тривали сутички з поліцією. Сльозогінний газ лився безперервно.
13061601r.jpg
"Ґезі протримався 18 днів. Поки його розганяли газом і убивчим напором води, Таксім збирав десятки тисяч. Зачистку сьогодні провели, коли ніхто не чекав, підготували потрібну кількість машин швидкої допомоги, бульдозерів і комунальних служб. Майже без газу водичкою зігнали людей. Перед завтрашнім в'їздом Ердоагана в Стамбул тут буде чисто і красиво..." - написав на своїй сторінці у Фейсбуці журналіст Осман Пашаєв.
"Соцмережі повідомляють про загиблих. Я бачив двох важко поранених. На зачистку в середину Ґезі парка журналистів не пустили. В кожному окремому провулку відбувається своя войнушка, а таких провулків тут десятки йи десятки", - написав він.
Віце-прем'єр міністр Туреччини у справах євроінтеграції Егемен Багиш заявив, що кожний, хто вийде на Таксім, буде розцінений як член терористичної групи.
Єлена Рачева, спеціальний кореспондент російської Новової газети написала: "
"Намагалася пройти по Істікляль (1,5-кілометрова вулиця, яка веде до площі Таксім - О.К.) у бік Таксим, але це фізично неможливо. Перед кожним поворотом з провулків чергує по кілька поліцейських, метрів за сто від площі вони повертають людей. Головне завдання поліції - контролювати, щоб ніхто не виходив з провулків. У декількох з них до цих пір барикади і натовп людей у протигазах. Вони кричать щось поліцейським, ті закидають їх у відповідь газовими шашками. Над проспектом висить запах газу, все засипано сміттям і битим склом, посеред проспекту горять купи якогось ганчір'я, час від часу курсують машини з водометами. Поліцейські лежать на землі прямо біля вітрин, більшість зняли протигази і просто відпочивають. Відчуття захопленого міста не зникає.
Як пояснюють люди, які були під час розгону в своєму магазині на Істікляль, протестуючих гнали газом і водометами вздовж усього проспекту, видавлювали в провулки, які теж закидали шашками. Нікого не заарештовували, тільки гнали.
Інформація про те, що в парку Ґезі в намети (протестувальникам - О.К.) підкладають наркотики і зброю поки не підтверджується, але це те, чого люди бояться найбільше.
Всі останні години поліція штурмувала «Диван-готель», де збиралися поранені. Хол готелю закидали шашками з газом і поливали з водометів (використання всього цього в закритих приміщеннях заборонено всіма міжнародними конвенціями).
У невеликому польовому госпіталі близько Істікляль, кажуть, сьогодні прийняли 150 осіб, дуже багатьох з опіками від рідини з водометів. Що це, нікому не зрозуміло, протиотрути поки немає, звичайні зовнішні ліки не діють.
фото: Jülide Keleş Yarışan (Facebook)
До розгону протестуючих підключилася жандармерія.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)