Щороку на новорічні свята у Київ привозять близько 300-350 тисяч ялинок. Після гулянь усі вони опиняються на смітниках.
Перше місце, куди потрапляють новорічні ялинки після свят, це – смітники. Інколи ялинки валяються під балконами – якщо киянам ліньки винести їх на звалище, кажуть працівники ЖЕКів. Після того як дерева викидають на вулицю двірники обламують гілки і складають “голі” дерева біля контейнерів. Продовжує начальник відділу з благоустрою комунального підприємства Голосіїво-житло Валентина Бордюженко:
Гілля ялинок подрібнюють двірники. І ми можемо їх складувати. Потім ми вивозимо їх у великогабаритних контейнерах. Є й талони для вивозу негабаритного сміття. У нас є угода з “Київспецтрансом”. “Київспецтранс” має свої полігони для сміття. Ми у “Київспецтрансі” беремо талони, які перед тим ми оформляємо у всіх необхідних службах міста Києва. І вивозимо їх.
Після того, як ялинки потрапляють на полігон підприємства Київспецтранс, їх просто закопують. А на сміттєспалювальному заводі “Енергія” шматки новорічних красунь спалюють. Якості від величезної кількості зрубаних ялинок, ніякої, запевняють комунальники. Проте, як кажуть у Київспецтрансі, якби підприємство оснастили необхідним обладнанням, з новорічних ялинок, які потрапляють на полігони, можна було б зробити тирсу. А її використовувати як гумус чи для утеплення хлівів. Представники целюлозно-паперової промисловості також знають, як використати ялинки. Говорить Леонід Коптюх, заступник директора підприємства УКРНДІПАПІР:
З них можна зробити тирсу, яку можна використати для варіння целюлози, яка потім йде на папір і картон. Друге – з цього можна зробити волокнисті плити. У волокно перетворюють цю деревину. З цього волокна роблять деревно-волокнисті плити для меблів.
Звісно, ялинок Києва замало для виготовлення і паперу, і меблів. Проте, якщо зібрати святкові дерева з усієї України і переробити деревину, то одне місто можна повністю забезпечити шкільними підручниками, переконує Леонід Коптюх.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
З перероблених новорічних ялинок можна виготовити підручники для одного міста
Світ:
Гілля ялинок подрібнюють двірники. І ми можемо їх складувати. Потім ми вивозимо їх у великогабаритних контейнерах. Є й талони для вивозу негабаритного сміття. У нас є угода з “Київспецтрансом”. “Київспецтранс” має свої полігони для сміття. Ми у “Київспецтрансі” беремо талони, які перед тим ми оформляємо у всіх необхідних службах міста Києва. І вивозимо їх.
Після того, як ялинки потрапляють на полігон підприємства Київспецтранс, їх просто закопують. А на сміттєспалювальному заводі “Енергія” шматки новорічних красунь спалюють. Якості від величезної кількості зрубаних ялинок, ніякої, запевняють комунальники. Проте, як кажуть у Київспецтрансі, якби підприємство оснастили необхідним обладнанням, з новорічних ялинок, які потрапляють на полігони, можна було б зробити тирсу. А її використовувати як гумус чи для утеплення хлівів. Представники целюлозно-паперової промисловості також знають, як використати ялинки. Говорить Леонід Коптюх, заступник директора підприємства УКРНДІПАПІР:
З них можна зробити тирсу, яку можна використати для варіння целюлози, яка потім йде на папір і картон. Друге – з цього можна зробити волокнисті плити. У волокно перетворюють цю деревину. З цього волокна роблять деревно-волокнисті плити для меблів.
Звісно, ялинок Києва замало для виготовлення і паперу, і меблів. Проте, якщо зібрати святкові дерева з усієї України і переробити деревину, то одне місто можна повністю забезпечити шкільними підручниками, переконує Леонід Коптюх.
----------------------------------------------------
В тему:
У лісової красуні – гідні конкуренти
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)