Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Смерть - умерти - померати

Це ще один приклад незрозумілого чергування Е - И. Наскільки воно виправдане?

Завданням Сенсара є збереження цілісності коренів. Якщо є "смерть", "вмерти", "померлий", то доцільно залишити "померати". 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Так "помИрати" чи "помЕрати"? Якщо є думки на цю тему - пишіть!

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Так "помИрати" чи "помЕрати"? Якщо є думки на цю тему - пишіть!

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Я думаю, що все ж "померати". Корінь -мер- ?
А може і "помАрати", бо смерть від Мари

..."помИрати" - ніби помирити, а тут корінь -мир- - "ся мирити", "миритися", "помирити".

Написав "помЕрати" і зринуло в пам'яті солово "Померанія" ;). То що, був уже аналог Міжмор'я?! ;)

П.С. Та й пан Анатолій Висота захотів би щось написати, якби Ви, друже Ігоре, відповіли на його запитання ;)

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Отже, залишаємо "померати". Так і запишемо у словник Сенсара. За місяць уже має бути система автоматичної сенсар-перевірки усіх текстів на НО.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!