Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Мобілка в Україні – не розкіш, а засіб телефонувати?

Оператори мобільного зв'язку в Україні повідомляють, що за останній рік кількість абонентів зросла вдвічі і зараз перевищує 7 мільйонів осіб.
Кількість стаціонарних телефонів зараз трохи перевищує 11 мільйонів, але мобільні оператори певні, що невдовзі – можливо? вже наприкінці цього року - кількість "мобілок" і звичайних телефонів зрівняється.

Оператори також вважають, що до віддалених районів України, куди ще не прокладено стаціонарні телефони, мобільний зв'язок дійде швидше.

Лідери ринку мобільного зв'язку в Україні – компанії УМС та Київстар -відповідають за майже 99% абонентів і охоплюють понад 80% території України.

За минулий рік відбулося істотне зростання кількості абонентів.

У випадку УМС кількість виросла на 97%, Київстар – на 60%.

З чим пов'язане таке зростання? Речниця Київстару Жанна Ревнова каже, що навіть попри такі високі показники лише 15% населення мають мобільні телефони і є простір для наповнення ринку.

Компанії мобільного зв'язку намагаються привернути до себе клієнтів низкою факторів – починаючи від власне фізичної наявності телефона, адже у багатьох сільських регіонах України відсутній зв'язок з зовнішнім світом і перспективи встановлення стаціонарних телефонів невеликі.

Крім того, мобільний зв'язок намагається реально конкурувати зі стаціонарним у сфері вартості. Саме тому, напевно, розкіш мобільного телефону тепер частіше полягає не у факті його існування, а у конкретній моделі.

Речник компанії УМС Андрій Гундер: “Ми щойно запустили програму, яка називається “Зробимо Україну мобільною”, яка базується на розширенні покриття, якості зв'язку і зниженні тарифів”.

Але є і інші приваби – контракт мобільного телефону зазвичай гнучкіший за стаціонарний номер.

У більшості людей є кілька “улюблених” номерів, на які вони телефонують найчастіше, і компанії мобільного зв'язку створюють додаткові заохочення, знижуючи тарифи для кількох співрозмовників абонента.

Водночас виглядає на те, що зараз в Україні, охопленій новизною і доступністю мобільного зв'язку, мало привертають уваги до потенційних проблем мобільного телефону – передовсім того, який він може мати вплив на здоров'я користувачів, особливо молодшого покоління.

В українській столиці, особливо у центрі, цілком нормальним видовищем є підлітки з мобільними телефонами. Західні медики ж попереджають про шкоду, що її може завдати занадто інтенсивне користування мобільним телефонам дітям, в яких кістки черепної коробки м'які і не можуть захищати мозок від випромінювання.

В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи