Важко повірити, що є таке місце на світі, де народження близнюків є вироком смерті для невинних дітей і трагедією для батьків. Таким місцем є Мадагаскар, тропічний острів, котрий вважається раєм для туристів і пеклом для корінного населення.
На невеликій за розмірами його території поблизу містечка Манандзарі близнюки вважаються прокляттям. Плем’я антамбахоака, котре населяє цю місцевість, не хоче про це говорити, але й досі ізолює від свого суспільства жінок, котрі народили двійнят, а їхніх дітей оскаржують на смерть.
І надалі трапляється, що кількагодинні близнюки просто валяються обабіч дороги. Конають під пекельним сонцем. Їх добивають дикі звірі... І ніхто не має права їм допомогти. Згорьовані матері, навіть якщо і піддаються суворому наказові покинути своїх немовлят, і так стають вигнанцями - чоловіки з ними розлучаються, і вони залишаються незаміжніми до кінця своїх днів.
Ніхто не знає, звідки взялося таке глибоке упередження до двійнят. Правдоподібно, випливає воно з переконання місцевих племен, що вагітність кількома дітьми не є природною для людини. І тому близнята сприймаються не як люди, а як... тварини. А тварин можна безкарно убити. Якщо ж діти помруть, їх не можна хоронити у спільній племенній могилі, що вважається ніби додатковою карою.
Антрополог Камілла Омар Мектоуб довго дошукувалася причин такого нелюдського ставлення до близнюків. Після досліджень вона дійшла висновку, що відповідальними за це є люди Меріна, котрий у XVIII або XIX столітті захопив плем’я антамбахоака. Вбивство дітей-близнюків було запроваджене з метою контролю народжень у поневолених ним племенах. Важко зрозуміти, чому саме двійнята становили загрозу для людей Меріна. А ще важче зрозуміти, чому наказ поневолювачів виконують й досі.
Завдяки старанням католицьких місіонерів і учителів вдалося цей жахливий звичай трохи обмежити. Він, до речі, заборонений і на законодавчому рівні. Однак, важко з цим боротися, особливо в тих регіонах, де переважну більшість населення становлять люди племені антамбахоака. Вони й досі вважають, що близнюки - ознака зла, і тому треба їх позбуватися, а матерів покарати й ізолювати від суспільства.
В тему:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
На Мадагаскарі близнюків вбивають, як тварин
Світ:
І надалі трапляється, що кількагодинні близнюки просто валяються обабіч дороги. Конають під пекельним сонцем. Їх добивають дикі звірі... І ніхто не має права їм допомогти. Згорьовані матері, навіть якщо і піддаються суворому наказові покинути своїх немовлят, і так стають вигнанцями - чоловіки з ними розлучаються, і вони залишаються незаміжніми до кінця своїх днів.
Ніхто не знає, звідки взялося таке глибоке упередження до двійнят. Правдоподібно, випливає воно з переконання місцевих племен, що вагітність кількома дітьми не є природною для людини. І тому близнята сприймаються не як люди, а як... тварини. А тварин можна безкарно убити. Якщо ж діти помруть, їх не можна хоронити у спільній племенній могилі, що вважається ніби додатковою карою.
Антрополог Камілла Омар Мектоуб довго дошукувалася причин такого нелюдського ставлення до близнюків. Після досліджень вона дійшла висновку, що відповідальними за це є люди Меріна, котрий у XVIII або XIX столітті захопив плем’я антамбахоака. Вбивство дітей-близнюків було запроваджене з метою контролю народжень у поневолених ним племенах. Важко зрозуміти, чому саме двійнята становили загрозу для людей Меріна. А ще важче зрозуміти, чому наказ поневолювачів виконують й досі.
Завдяки старанням католицьких місіонерів і учителів вдалося цей жахливий звичай трохи обмежити. Він, до речі, заборонений і на законодавчому рівні. Однак, важко з цим боротися, особливо в тих регіонах, де переважну більшість населення становлять люди племені антамбахоака. Вони й досі вважають, що близнюки - ознака зла, і тому треба їх позбуватися, а матерів покарати й ізолювати від суспільства.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)