Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Роззброєння під контролем НАТО

Світ:

До України прибули дві групи експертів Північноатлантичного альянсу, з метою надання нашій державі допомоги в реалізації програми утилізації надмірних боєприпасів і зброї, а також ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на 275-й базі зберігання артилерійських боєприпасів у Запорізькій області.
Зокрема, перша група експертів НАТО на чолі з керівником секції з проблематики боєприпасів Агентства з питань технічного забезпечення і постачання NAMSA Стефаном Брауном проведе переговори з представниками української військової делегації, яку очолюватиме директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Володимир Попович, передає «УНІАН».
У ході переговорів сторони планують узгодити положення імплементаційної Угоди між Україною і NAMSA щодо реалізації проекту Трастового фонду в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру” з утилізації надмірних боєприпасів і зброї, у тому числі переносних зенітно-ракетних комплексів.

Ще одна група експертів Альянсу, яку очолює керівник секції спільної зброї Департаменту інвестицій в оборону Міжнародного секретаріату НАТО Річард ФРОО, ознайомиться з ходом ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на базі збереження артилерійських боєприпасів в районі Новобогданівки. Натовські експерти розглядатимуть питання залучення міжнародної допомоги до вирішення проблем розмінування і утилізації боєприпасів.
Візит двох груп експертів НАТО триватиме до 7 липня.

У лютому 2005 року Північноатлантичний альянс і Україна почали реалізацію проекту Трастового фонду НАТО в рамках програми “Партнерство заради миру” з утилізації і знищенню надмірних боєприпасів, легкої зброї, стрілецької зброї (ЛЗСЗ) і переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) в Україні, який здійснюватиметься Агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSA).

Важливим елементом цього проекту є те, що NAMSA надаватиме кошти на придбання нового спеціального обладнання, яке необхідне для здійснення демілітарізаційних процесів, шляхом проведення відкритого і прозорого тендеру серед вітчизняних компаній. Враховуючи це, до участі в тендері запрошуються не тільки підприємства, які проводять утилізацію і знищення боєприпасів на цей момент, а також і ті, які мають промислову і технічну нагоду та відповідний досвід для потенційного залучення до цих процесів у найближчому майбутньому.

На сьогодні кошти на загальну суму 2 млн. 310 тис. євро до бюджету проекту вже виділили 9 країн. Серед них, зокрема: Сполучені Штати Америки – 1 млн. 642 тис. дол. США; Великобританія – 400 фунтів стерлінгів; Нідерланди – 300 тис. євро; Норвегія – 240 тис. євро (виділятимуться протягом трьох років); Люксембург – 30 тис. євро; Австрія – 30 тис. євро; Болгарія – 25 тис. євро; Словаччина – 20 тис. євро; Литва – 11,5 тис. євро. Крім того, розгляд можливості виділення Трастового фонду 1 млн. євро проходить в Європейському Союзі. ForUm



В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи