Представники базованої в Лондоні неурядової організації "Глобал вітнес" говороять, що досі не отримали від українського уряду пояснень щодо співпраці з "Росукренерго"
Раніше в вівторок "Глобал Вітнес", яка проводить розслідування в сфері видобутку природніх ресурсів, закликала майбутній український уряд назвати осіб, що стоять за швейцарською компанією "Росукренерго".
Предствник "Глобал Вітнес" Дермот О'Салліван сказав Бі-Бі-Сі, що організація досі не отримала від України відповіді на запитання, які порушила в своєму квітневому звіті.
Дермот О'Салліван: "Ще в квітні цього року ми оприлюднили звіт, в якому викрили багато деталей про газову торгівлю між Туркменістаном та Україною та про брак прозорості в тій торгівлі. І ми запитували, хто стоїть за тією компанією, але в той час ми не змогли знайти відповідей. Але вже за тиждень газета в Росії оприлюднила інформацію, що головним інвестором з українського боку був Дмитро Фірташ."
Бі-Бі-Сі: Чи вас здивувала ця інформація?
Дермот О'Салліван: "Ні, ми знали, що він мав відношення до газової промисловості, але в той час ми не могли довести, якою саме була його позиція. Цікавим було те, що інформацію оприлюднила газета в Росії та "Газпром", адже до цього "Газпром" казав, що не знає, хто були українські інвестори, оскільки половиною "Росукренерго" володіє "Газпром", а іншою українська сторона. А тоді, як не дивно, в газеті "Газпрому" з'явилась інформація, що українськими інвесторами були пани Фірташ та Фурсін. І тепер, коли вони самі підтвердили ту інформацію, залишається ціла низка питань, на які український уряд повинен відповісти."
Бі-Бі-Сі: А які саме це питання?
Дермот О'Салліван: "Наприклад, чому компанія "Росукренерго" взагалі існує у такій формі. Нафтогаз України - це державна українська компанія, і це природньо, що вона займатиметься газовою промисловістю. "Газпром" - це постачальник газу, і, звичайно, він зацікавлений в українському ринкові, а чим займається "Росукренерго"? Це компанія, яка з'явилася просто нізвідкіль, без суттєвих коштів. Протягом більшої половини свого існування вона навіть не казала, хто є її акціонерами. Чому ця компанія отримує такі прибутки на українському ринкові? Чиїм інтересам вона потурає? І на ці питання ми не отримали належної відповіді. Інше важливе питання - це який зв'язок між "Росукренерго" та "Нафтогазом України", оскільки ми знаємо, що пани Бойко та Воронін, які працювали в "Нафтогазі України", також працювали в "Росукренерго", і їх номінувала компанія пана Фірташа. Вони були урядовцями, а пан Фірташ - це приватна особа, бізнесмен. Чому вони працювали в його компанії? І український уряд повинен розслідувати цей конфлікт інтересів. І крім того, чому "Газпром" та "Нафтогаз України" дозволили "Росукренерго" з'явитися на ринку?
Бі-Бі-Сі: Один з українських вебсайтів назвав статтю про вашу організацію "Захід закликає Україну...". Чи Вас тішить той факт, що вас ототожнюють із Заходом?
Дермот О'Салліван: "Насправді, відвідуючи західні столиці, ми приділяємо багато часу закликам до прозорості українських газових угод. Ми були в Вашингтоні, в Брюсселі. І в Європі, і в Америці, і в інших частинах світу зростає занепокоєння роллю цієї компанії. І в Європі вони хочуть знати, що стабільно та безпечно отримуватимуть газ із Росії. "Росукренерго" опинилася в центрі гучної суперечки в Європі, бо люди кажуть, що відбувається в Україні, чим там займається "Газпром". Вони співпрацюють із людьми, які тримають в секреті подробиці про себе. Це викликало суперечку і в самій Україні, де кажуть, що президент Ющенко підтримує "Росукренерго", і таким чином це впливає на політичну ситуацію в країні. На Заході натомість думають про те, що відбувається в Україні та хто має зиск з цього дивного партнерства. І яким є сигнал для європейської енергобезпеки і для тих, хто хотів би мати справу з Україною в майбутньому."
Бі-Бі-Сі: Як би Ви зараз оцінили вихід із газової кризи, в якій опинилася Україна на початку року?
Дермот О'Салліван: "Відносини між Україною та Росією щодо ціни на газ - це складне питання. Ми не обговорюємо комерційний бік справи, але ми стверджуємо, чим би ви не займались, ви повинні це робити відкрито. Неприйнятною є ситуація, коли компанія, яка займається постачанням газу до України, навіть не називає своїх власників."
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Захід не забув про "Росукренерго"
Світ:
Предствник "Глобал Вітнес" Дермот О'Салліван сказав Бі-Бі-Сі, що організація досі не отримала від України відповіді на запитання, які порушила в своєму квітневому звіті.
Дермот О'Салліван: "Ще в квітні цього року ми оприлюднили звіт, в якому викрили багато деталей про газову торгівлю між Туркменістаном та Україною та про брак прозорості в тій торгівлі. І ми запитували, хто стоїть за тією компанією, але в той час ми не змогли знайти відповідей. Але вже за тиждень газета в Росії оприлюднила інформацію, що головним інвестором з українського боку був Дмитро Фірташ."
Бі-Бі-Сі: Чи вас здивувала ця інформація?
Дермот О'Салліван: "Ні, ми знали, що він мав відношення до газової промисловості, але в той час ми не могли довести, якою саме була його позиція. Цікавим було те, що інформацію оприлюднила газета в Росії та "Газпром", адже до цього "Газпром" казав, що не знає, хто були українські інвестори, оскільки половиною "Росукренерго" володіє "Газпром", а іншою українська сторона. А тоді, як не дивно, в газеті "Газпрому" з'явилась інформація, що українськими інвесторами були пани Фірташ та Фурсін. І тепер, коли вони самі підтвердили ту інформацію, залишається ціла низка питань, на які український уряд повинен відповісти."
Бі-Бі-Сі: А які саме це питання?
Дермот О'Салліван: "Наприклад, чому компанія "Росукренерго" взагалі існує у такій формі. Нафтогаз України - це державна українська компанія, і це природньо, що вона займатиметься газовою промисловістю. "Газпром" - це постачальник газу, і, звичайно, він зацікавлений в українському ринкові, а чим займається "Росукренерго"? Це компанія, яка з'явилася просто нізвідкіль, без суттєвих коштів. Протягом більшої половини свого існування вона навіть не казала, хто є її акціонерами. Чому ця компанія отримує такі прибутки на українському ринкові? Чиїм інтересам вона потурає? І на ці питання ми не отримали належної відповіді. Інше важливе питання - це який зв'язок між "Росукренерго" та "Нафтогазом України", оскільки ми знаємо, що пани Бойко та Воронін, які працювали в "Нафтогазі України", також працювали в "Росукренерго", і їх номінувала компанія пана Фірташа. Вони були урядовцями, а пан Фірташ - це приватна особа, бізнесмен. Чому вони працювали в його компанії? І український уряд повинен розслідувати цей конфлікт інтересів. І крім того, чому "Газпром" та "Нафтогаз України" дозволили "Росукренерго" з'явитися на ринку?
Бі-Бі-Сі: Один з українських вебсайтів назвав статтю про вашу організацію "Захід закликає Україну...". Чи Вас тішить той факт, що вас ототожнюють із Заходом?
Дермот О'Салліван: "Насправді, відвідуючи західні столиці, ми приділяємо багато часу закликам до прозорості українських газових угод. Ми були в Вашингтоні, в Брюсселі. І в Європі, і в Америці, і в інших частинах світу зростає занепокоєння роллю цієї компанії. І в Європі вони хочуть знати, що стабільно та безпечно отримуватимуть газ із Росії. "Росукренерго" опинилася в центрі гучної суперечки в Європі, бо люди кажуть, що відбувається в Україні, чим там займається "Газпром". Вони співпрацюють із людьми, які тримають в секреті подробиці про себе. Це викликало суперечку і в самій Україні, де кажуть, що президент Ющенко підтримує "Росукренерго", і таким чином це впливає на політичну ситуацію в країні. На Заході натомість думають про те, що відбувається в Україні та хто має зиск з цього дивного партнерства. І яким є сигнал для європейської енергобезпеки і для тих, хто хотів би мати справу з Україною в майбутньому."
Бі-Бі-Сі: Як би Ви зараз оцінили вихід із газової кризи, в якій опинилася Україна на початку року?
Дермот О'Салліван: "Відносини між Україною та Росією щодо ціни на газ - це складне питання. Ми не обговорюємо комерційний бік справи, але ми стверджуємо, чим би ви не займались, ви повинні це робити відкрито. Неприйнятною є ситуація, коли компанія, яка займається постачанням газу до України, навіть не називає своїх власників."
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)