Збільшити частку національної музики в ефірах телерадіоорганізацій рекомендує мовникам Національна рада з телебачення і радіомовлення. Чиновники кажуть, що будуть підтримувати вітчизняних виконавців, а саме допомагатимуть залучати кошти для “здійснення системної підтримки і заохочення вітчизняних виконавців, які через телеефір гідно популяризують музично-пісенну культуру українського народу". Самі ж артисти з України неодноразово заявляли, що їх музику дискримінують та віддають перевагу закордонному продукту.
Йосип Кобзон, Алла Пугачова, ”Глюкоза”, група “Scorpions” та „Бі-2” – це далеко не весь перелік закордонних виконавців, які регулярно гастролюють Україною. Як правило виступи заїжджих зірок такого масштабу проходять у переповнених залах.
Більшість же українських виконавців аншлагами не розбещені, при тому, що вартість квитків на їх виступи в кілька разів нижча, кажуть фахівці. Вони ж стверджують, що люди витрачають гроші на розкручені імена: купують їхні диски, касети і ходять на концерти. Кошти зібрані заїжджими зірками в Україні, найчастіше осідають за кордоном, каже голова парламентського комітету з питань культури та духовності Лесь Танюк: Фактично, якщо говорити про вивіз українських грошей з України, то за 2002-2003 роки в середньому це було 400 мільйонів гривень щорічно. Для державної влади культура сьогодні не є стратегією, а для російської державної влади культура є стратегією.
Державна податкова адміністрації України, за словами Танюка, в естрадному напрямку не працює. Більшість гастролерів отримують гонорари, наприклад від представництв закордонних банків в Україні, а значно менші суми від продажу квитків – оподатковуються. Віктор Косарчук, директор Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи ДПА України, переконує, що служба має уявлення про гроші, які крутяться у галузі, але конкретної цифри не називає. Каже, що податківці намагаються залучити ці кошти до держскарбниці: Звичайно, що такі роботи державною податковою адміністрацією ведуться і звичайно є те розуміння, що тут перебуває значна сума коштів. Ми працюємо в цьому напрямку.
Деякі експерти переконані, що всі біди українських артистів з’явились через інформаційну блокаду, звідси і брак популярності, і не достатня кількість концертів. Розповідає арт-директор мистецького агентства “Арт-Велес” Тарас Грималюк: Ви це прекрасно самі знаєте, що в українських артистів є певні проблеми, щоб потрапити в ротацію на FM-станції, а тим більше, щоб потрапити зі своїми кліпами на музичне телебачення. За все треба платити гроші і гроші немалі. Ситуація така, бо така інформаційна політика. І тому ці артисти не спроможні на своїй популярності їздити Україною в гастрольні тури, збирати зали і продавати досить дорогі квитки".
Програмні директори найбільших станцій в Україні категорично заперечують, що беруть гроші за ротацію музичних композицій у своєму ефірі. За їх словами, всі пісні ретельно відбираються. Головний критерій – це відповідність формату радіостанції, каже директор Української корпорації “ЮТАР” Антон Цеслік: В мене з цього приводу дуже жорстка позиція, всі артисти, які часто ходять, знають, гроші не беруться. Найголовніше, щоб підійшов матеріал. Тому що FM-станція не заробляє на ротаціях, FM-станція заробляє на рекламі. Реклама – це передусім рейтинг. Тому, якщо пісня нам не підходить, то ми її ніколи в житті не візьмемо.
Співак, Олександр Пономарьов має власний досвід спілкування з керівництвом радіостанцій: Більшість радіостанцій каже на будь-яку музику, за яку не платить гроші, особливо українську, україномовну, що це не формат. Це сто відсотків, це я знаю, я на собі це відчував. Коли запитуєш, що таке формат або слухаєш цю радіостанцію, розумієш – там формату нема взагалі. Але крутять, гроші дають, тоді крутять. Росіян крутять просто так. Заграничне гівно – величне.
До вирішення проблем існування всього українського 19 липня долучився Державний комiтет телебачення i радiомовлення України. Там хочуть iнiцiювати пiльгове оподаткування для українськомовних ЗМІ, а також кiно- i аудiопродукцiї.
Хочуть та ще не ініціювали.
Держкомiтет також має намiр звернутися до Нацради з питань телебачення i радiомовлення. Їй мають запропонувати впровадити монiторинг мовного режиму комерцiйних радiостанцiй i телеканалiв відповідно до виданих ліцензій. У самій Національні раді кажуть, що мають для відповідного контролю замало повноважень.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Блокада української музики. Чиновники хочуть, але їм не вистачає повноважень
Світ:
Більшість же українських виконавців аншлагами не розбещені, при тому, що вартість квитків на їх виступи в кілька разів нижча, кажуть фахівці. Вони ж стверджують, що люди витрачають гроші на розкручені імена: купують їхні диски, касети і ходять на концерти. Кошти зібрані заїжджими зірками в Україні, найчастіше осідають за кордоном, каже голова парламентського комітету з питань культури та духовності Лесь Танюк: Фактично, якщо говорити про вивіз українських грошей з України, то за 2002-2003 роки в середньому це було 400 мільйонів гривень щорічно. Для державної влади культура сьогодні не є стратегією, а для російської державної влади культура є стратегією.
Державна податкова адміністрації України, за словами Танюка, в естрадному напрямку не працює. Більшість гастролерів отримують гонорари, наприклад від представництв закордонних банків в Україні, а значно менші суми від продажу квитків – оподатковуються. Віктор Косарчук, директор Департаменту громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи ДПА України, переконує, що служба має уявлення про гроші, які крутяться у галузі, але конкретної цифри не називає. Каже, що податківці намагаються залучити ці кошти до держскарбниці: Звичайно, що такі роботи державною податковою адміністрацією ведуться і звичайно є те розуміння, що тут перебуває значна сума коштів. Ми працюємо в цьому напрямку.
Деякі експерти переконані, що всі біди українських артистів з’явились через інформаційну блокаду, звідси і брак популярності, і не достатня кількість концертів. Розповідає арт-директор мистецького агентства “Арт-Велес” Тарас Грималюк: Ви це прекрасно самі знаєте, що в українських артистів є певні проблеми, щоб потрапити в ротацію на FM-станції, а тим більше, щоб потрапити зі своїми кліпами на музичне телебачення. За все треба платити гроші і гроші немалі. Ситуація така, бо така інформаційна політика. І тому ці артисти не спроможні на своїй популярності їздити Україною в гастрольні тури, збирати зали і продавати досить дорогі квитки".
Програмні директори найбільших станцій в Україні категорично заперечують, що беруть гроші за ротацію музичних композицій у своєму ефірі. За їх словами, всі пісні ретельно відбираються. Головний критерій – це відповідність формату радіостанції, каже директор Української корпорації “ЮТАР” Антон Цеслік: В мене з цього приводу дуже жорстка позиція, всі артисти, які часто ходять, знають, гроші не беруться. Найголовніше, щоб підійшов матеріал. Тому що FM-станція не заробляє на ротаціях, FM-станція заробляє на рекламі. Реклама – це передусім рейтинг. Тому, якщо пісня нам не підходить, то ми її ніколи в житті не візьмемо.
Співак, Олександр Пономарьов має власний досвід спілкування з керівництвом радіостанцій: Більшість радіостанцій каже на будь-яку музику, за яку не платить гроші, особливо українську, україномовну, що це не формат. Це сто відсотків, це я знаю, я на собі це відчував. Коли запитуєш, що таке формат або слухаєш цю радіостанцію, розумієш – там формату нема взагалі. Але крутять, гроші дають, тоді крутять. Росіян крутять просто так. Заграничне гівно – величне.
До вирішення проблем існування всього українського 19 липня долучився Державний комiтет телебачення i радiомовлення України. Там хочуть iнiцiювати пiльгове оподаткування для українськомовних ЗМІ, а також кiно- i аудiопродукцiї.
Хочуть та ще не ініціювали.
Держкомiтет також має намiр звернутися до Нацради з питань телебачення i радiомовлення. Їй мають запропонувати впровадити монiторинг мовного режиму комерцiйних радiостанцiй i телеканалiв відповідно до виданих ліцензій. У самій Національні раді кажуть, що мають для відповідного контролю замало повноважень.
--------------------
В тему:
Жнива Господні починаються в 2004 році
Целофанова республіка
Про ксенофобію. Популярно
Арійська метацивілізація
Фашизм чи солідаризм?
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)