Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Інтернетизація» триває: кожен другий українець в онлайні – дослідження

Категорія:

Кожен другий українець віком від 15 років постійно користується Інтернетом, свідчать останні дослідження. П’ять років тому всесвітньою мережею послуговувався лише кожен четвертий українець. На думку фахівців, таке зростання є відображенням світової тенденції, використання Інтернету стимулює соціальну й ділову активність людей.

Частина експертів саме з «інтернетизацією» пов’язують активнішу участь українців у політичному житті. Однак, на їхню думку, чекати найближчим часом Інтернет-революцій не варто. 

Майже 20 мільйонів українців віком понад 15 років (це 43,5% населення держави) регулярно заходять до мережі Інтернет. Частина – з мобільних телефонів, але більшість – зі стаціонарних комп’ютерів, свідчить дослідження In Mind Factum group, яке оцінює ситуацію наприкінці 2012 року. Такі ж дані наводить Нацкомісія з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ). Посадовці вважають такий рівень використання всесвітньої мережі задовільним.
 
Інший дослідник, Iks-Consulting, наводить кількість абонентів саме мобільного Інтернету в Україні: їх 14,1 млн. осіб. Цікаво, що половина постійних Інтернет-користувачів мешкає у великих містах, кожен п’ятий – у селах. Кожен третій користувач – киянин, і майже кожен п’ятий – одесит. Закарпаття, Севастополь та північ України – серед аутсайдерів: переважна більшість тамтешніх мешканців в Інтернет не заглядає. Такі дані наводить Держстат.
 
У цілому зростання кількості користувачів Інтернету свідчить, що Україна розвивається в тому ж напрямку, що й решта світу, наголошує Інтернет-експерт, керуючий партнер «Паблісіті Україна» Дмитро Васильєв.

«Триває створення віртуального світу. Дедалі більша частина українців розуміє, що Інтернет може бути інструментом організації дозвілля, заробляння грошей, творчої реалізації. Нині 44% зрозуміли, що це дуже зручно. Зараз – це соцмережі, скайп, далі – зростатиме частка Інтернет-банкінгу, в дедалі більшої кількості людей з’являться картки саме для цього. Люди розуміють, що це безпечніше. Українці використовують Інтернет всіма тими способами, що й розвинені держави. Різниця – лише у відсотках. Повірте, за 5 років ми Україну не впізнаємо», – стверджує експерт.
 
Зростання Інтернет-активності відзначає і координатор руху «Спільна справа», один із організаторів «Податкового Майдану» Олександр Данилюк. Однак на його думку, можливість впливу користувачів мережі на зміну чинної влади, так звана «Інтернет-революція» – в Україні наразі малореальна.

«Кажуть, що зміни режиму в інших країнах, так звана «Арабська весна», були Інтернет-революціями. Направду – більшість учасників тих подій не користувалися мережами. Те ж саме ми бачили під час «Податкового Майдану» в Україні. Хоча, з іншого боку, учасники масових виступів проти влади в Україні використовують Інтернет, щоб бачити ситуацію в інших регіонах і координувати свої дії. Саме завдяки Інтернету вдалося зібрати багатотисячні мітинги в Дніпропетровську та інших містах під час «Дня гніву» у 2011 році. Не думаю, що популяризація Інтернету відбувається через зростання політичної активності населення. Однак є протилежний процес: люди, які приходять у мережу, отримують свіжу й різнопланову інформацію про ситуацію в Україні, й стають більш політично активними», – констатує Олександр Данилюк.

На думку фахівців, нині зростає громадянська активність не лише користувачів мереж «Фейсбук» і «Твіттер», які традиційно більше цікавляться політикою й суспільним життям. Політичні теми проникають і в інші соцмережі. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Пасічник.
0
Ще не підтримано

Заплатити за комунальні послуги в неті, замість стояння в черзі - дуже зручно і швидко. Але я краще би постояв у черзі і намочив ноги по дорозі, принаймні відчув би реальний світ, бо скоро як зомбі в монітор втикатимемо, якщо спортом не займатимемось на дворі. Як німці корів на асфальті пасуть? - вдягають їм зелені окуляри. Якщо в хаті одні макарони і сіль, то дивися в інтернет на смачні страви і в той час їж макарони з сіллю.

А7Кіпер

Коментарі

Зображення користувача Андрій Пасічник.
0
Ще не підтримано

Заплатити за комунальні послуги в неті, замість стояння в черзі - дуже зручно і швидко. Але я краще би постояв у черзі і намочив ноги по дорозі, принаймні відчув би реальний світ, бо скоро як зомбі в монітор втикатимемо, якщо спортом не займатимемось на дворі. Як німці корів на асфальті пасуть? - вдягають їм зелені окуляри. Якщо в хаті одні макарони і сіль, то дивися в інтернет на смачні страви і в той час їж макарони з сіллю.

А7Кіпер