За роки існування колектив та його солісти брали участь у всіх творчих звітах митців Харківської області у м. Києві, репрезентували традиційну культуру та мистецтво як за кордоном(зокрема, Польщі, Росії, країн Прибалтики), так і в Україні. Свого слухача завжди знаходили і в маленькому сільському клубі, і на великій концертній сцені театрів, в концертних залах Національних філармоній тощо.
Так получилось, что я занимаюсь фольклором, ты эт прекрасно знаешь ))) и поэтому я в курсе, что происходит в Харькове в этой среде. И вот я узнаю из неофициальных, как у нас говорят источников, что харьковский муниципальный театр народной музыки Украины “Обереги” в наступающем году расформировывают. Приказа пока еще никто не видел, но уже в отделе культуры руководителю театра, сказали что этот год последний. Да и народ из театра уже переманивают в другие коллективы…т.е. слухами земля полнится )))
Театру, которому столько же лет, сколько и современной Украине…кранты? Что это? Конец независимости? Уже на НГ везут самовар (хорошо хоть не из Тулы) и 8метровые матрешки на площади Свободы устанавливают, балалайки я думаю будут тоже… Я не против всего этого, но… Как это коррелируется с украинской культурой. Харьков конечно мультинациональоный город, но мы то живем в Украине, пока еще…
Или это геноцид украинской культуры? Или месть местных властей, за прошедшие выборы и не только прошедшие?
И самое страшное, что меня очень удивило. Многие узнав об “Оберегах” никак не отреагировали. Хотя знакомств у них в т.ч. и в журналистских кругах, я думаю если не больше, то столько же, как и у меня. Или они все еще думают, что это их не касается, и власть их не тронет. Мне кажется это сильное заблуждение. Этой власти нужно постоянно давать в “рыло” иначе она начнет гадить и у Вас дома. Может я излишне эмоционален )))
В общем не буду растекаться по древу. ))) Я прикрепил файлик об Оберегах. Я думаю, тебе не сложно будет подкорректировать текст, добавить свои мысли об этом факте и напечатать об этом случае. Потому, что какой-то информационный вакуум. Народ должен знать! И не только знать. Пора печатать, как из подручных средств делать не только орудие пролетариата – кирпич )))
Юра
P.S. С НАСТУПАЮЩИМ!!!
Харківський муніципальний театр народної музики України "Обереги" 27 грудня 2010 року – останній концерт???
Засновано у 1992 році
Між минулим і майбутнім стільки перешкод, що часом доводиться тільки скрушно зітхати при згадці неіснуючих нині держав, етносів, цивілізацій... Споконвіку на сторожі благополуччя українців - мудрі сили природи, символи добра та злагоди - обереги. Цвітуть хрестиками на рушнику, відлунює їх пульс у музиці, в пісні. А коли назву "Обереги" носить театр? Він щоденно, невтомно, наполегливо творить незримий зв’язок між минулим і майбутнім. Він перебуває на сторожі етнічної пам’яті, він береже колискову народу.
Виконавський склад театру:
Художній керівник – Алжнєв Юрій Борисович – заслужений діяч мистецтв України, композитор, лауреат муніципальної премії ім.І.Слатіна, Всеукраїнської премії ім. І.Огієнка, кавалер ордену «За заслуги» III ступеня .
Оркестр українських народних інструментів (серед солістів – Лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів Андрій Стрілець(баян), В’ячеслав Шляхов (скрипка), Ігор Галь (кларнет), Людмила Авдимирець (бандура, сопрано));
Квартет солістів у складі заслуженого артиста України Миколи Колодочки, лауреата Всеукраїнського конкурсу Василя Марчака, лауреатів міжнародних фестивалів Володимира Якобишина та Михайла Марковича;
Вокальне тріо у складі заслужених артисток України: Вікторії Осипенко, Олени Шишкіної, Людмили Омельченко;
Фольклорний гурт – лауреат Міжнародного конкурсу народного виконавства ім..Н.Плевицької, учасника багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів традиційної музики (керівник Осадча В.М. – заслужений діяч України, кавалер ордену «Княгині Ольги» ІІІ ступеню, кандидат мистецтвознавства)
Звернення до традиційної музичної культури, її мистецьке втілення на рівні сучасних вимог, пошук нових форм сценічного вираження народного мистецтва – головне творче кредо театру. Цей професійний колектив із самобутніми програмами вже протягом 18 років прикрашає палітру музичного життя України. Основою його репертуару є кращі зразки народних пісень і традиційних форм музикування, дбайливо зібрані у фольклорних експедиціях по селах Слобожанщини, Полтавщини та інших регіонів. Артисти театру прагнуть того, щоб переконливо виконувати українську класику або сучасний музичний твір, або козацьку лірику чи веселу колядку; знаходяться в постійному пошуку, експериментуючи і з драматичними, і з хореографічними елементами програм, завдяки чому наближають свої виступи до джерела народного дійства з його яскравими характерами і самобутнім тембровим рішенням сольного і гуртового співу. За роки існування колектив та його солісти брали участь у всіх творчих звітах митців Харківської області у м. Києві, репрезентували традиційну культуру та мистецтво як за кордоном(зокрема, Польщі, Росії, країн Прибалтики), так і в Україні. Свого слухача завжди знаходили і в маленькому сільському клубі, і на великій концертній сцені театрів, в концертних залах Національних філармоній тощо.
В тему:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Мінус один театр? Лист із Харкова.
Світ:
1292674031-99-t-1291109038-78-t-KOCH1-small_0.png
Театру, которому столько же лет, сколько и современной Украине…кранты? Что это? Конец независимости? Уже на НГ везут самовар (хорошо хоть не из Тулы) и 8метровые матрешки на площади Свободы устанавливают, балалайки я думаю будут тоже… Я не против всего этого, но… Как это коррелируется с украинской культурой. Харьков конечно мультинациональоный город, но мы то живем в Украине, пока еще…
Или это геноцид украинской культуры? Или месть местных властей, за прошедшие выборы и не только прошедшие?
И самое страшное, что меня очень удивило. Многие узнав об “Оберегах” никак не отреагировали. Хотя знакомств у них в т.ч. и в журналистских кругах, я думаю если не больше, то столько же, как и у меня. Или они все еще думают, что это их не касается, и власть их не тронет. Мне кажется это сильное заблуждение. Этой власти нужно постоянно давать в “рыло” иначе она начнет гадить и у Вас дома. Может я излишне эмоционален )))
В общем не буду растекаться по древу. ))) Я прикрепил файлик об Оберегах. Я думаю, тебе не сложно будет подкорректировать текст, добавить свои мысли об этом факте и напечатать об этом случае. Потому, что какой-то информационный вакуум. Народ должен знать! И не только знать. Пора печатать, как из подручных средств делать не только орудие пролетариата – кирпич )))
Юра
P.S. С НАСТУПАЮЩИМ!!!
Харківський муніципальний театр народної музики України "Обереги"
27 грудня 2010 року – останній концерт???
Засновано у 1992 році
Між минулим і майбутнім стільки перешкод, що часом доводиться тільки скрушно зітхати при згадці неіснуючих нині держав, етносів, цивілізацій... Споконвіку на сторожі благополуччя українців - мудрі сили природи, символи добра та злагоди - обереги. Цвітуть хрестиками на рушнику, відлунює їх пульс у музиці, в пісні. А коли назву "Обереги" носить театр? Він щоденно, невтомно, наполегливо творить незримий зв’язок між минулим і майбутнім. Він перебуває на сторожі етнічної пам’яті, він береже колискову народу.
Виконавський склад театру:
Художній керівник – Алжнєв Юрій Борисович – заслужений діяч мистецтв України, композитор, лауреат муніципальної премії ім.І.Слатіна, Всеукраїнської премії ім. І.Огієнка, кавалер ордену «За заслуги» III ступеня .
Оркестр українських народних інструментів (серед солістів – Лауреати міжнародних конкурсів і фестивалів Андрій Стрілець(баян), В’ячеслав Шляхов (скрипка), Ігор Галь (кларнет), Людмила Авдимирець (бандура, сопрано));
Квартет солістів у складі заслуженого артиста України Миколи Колодочки, лауреата Всеукраїнського конкурсу Василя Марчака, лауреатів міжнародних фестивалів Володимира Якобишина та Михайла Марковича;
Вокальне тріо у складі заслужених артисток України: Вікторії Осипенко, Олени Шишкіної, Людмили Омельченко;
Фольклорний гурт – лауреат Міжнародного конкурсу народного виконавства ім..Н.Плевицької, учасника багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів традиційної музики (керівник Осадча В.М. – заслужений діяч України, кавалер ордену «Княгині Ольги» ІІІ ступеню, кандидат мистецтвознавства)
Звернення до традиційної музичної культури, її мистецьке втілення на рівні сучасних вимог, пошук нових форм сценічного вираження народного мистецтва – головне творче кредо театру. Цей професійний колектив із самобутніми програмами вже протягом 18 років прикрашає палітру музичного життя України. Основою його репертуару є кращі зразки народних пісень і традиційних форм музикування, дбайливо зібрані у фольклорних експедиціях по селах Слобожанщини, Полтавщини та інших регіонів. Артисти театру прагнуть того, щоб переконливо виконувати українську класику або сучасний музичний твір, або козацьку лірику чи веселу колядку; знаходяться в постійному пошуку, експериментуючи і з драматичними, і з хореографічними елементами програм, завдяки чому наближають свої виступи до джерела народного дійства з його яскравими характерами і самобутнім тембровим рішенням сольного і гуртового співу. За роки існування колектив та його солісти брали участь у всіх творчих звітах митців Харківської області у м. Києві, репрезентували традиційну культуру та мистецтво як за кордоном(зокрема, Польщі, Росії, країн Прибалтики), так і в Україні. Свого слухача завжди знаходили і в маленькому сільському клубі, і на великій концертній сцені театрів, в концертних залах Національних філармоній тощо.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)