— Те, що ми спостерігаємо сьогодні, — це лише початок. Влада йде на поводу своїх деструктивних технологів, які не розуміють соціальних наслідків від кодексу, — каже 31-річний киянин Олександр Данилюк, один з організаторів протестів представників малого і середнього бізнесу. — Бо наш протест — це реакція на соціально-економічну політику, а не лише на Податковий кодекс.
— Соціальний конфлікт бізнесу і влади вимагає адекватного врегулювання. За урядування Тимошенко країну теж трусили різні страйки, у тому числі безстрокові. Але в неї працювала фахова команда переговорників, які не намагалися надувати щоки. А тепер Чечетов заявляє: ”Эта власть не понимает языка ультиматумов”. Влада повинна розуміти: якщо народ виставляє їй ультиматум, то це не тому, що він радикальний. Ми півроку стукали у зачинені двері, щоб пояснити: сценарій розвитку податкового законодавства і його прийняття є неприйнятним для всієї економіки.
Люди стоять на Майдані проти незаконних зборів до Пенсійного фонду, свавілля податківців і правоохоронців, проти повернення на ринки рекету. Вони протестують проти звуження їхніх щоденних можливостей.
Чому від економічних вимог ви перейшли до політичних — відставки Верховної Ради, уряду та президента?
— Якщо у вас вдома прорве трубу і ви кілька разів проситимете начальника жеку перекрити воду, то потім вимагатимете замінити його, чи не так? Наші вимоги є не політичними, а демократичними. Сьогодні підприємці Півдня і Сходу — найбільш активні і радикальні учасники протестів. Люди не розуміють, де ті п’ять років податкових канікул, які їм обіцяв Янукович. А в Центрі та на Заході взагалі не очікували нічого хорошого від владної команди.
Домовляєтеся про координації дій з опозиційними силами?
— Ні, ми — самостійний рух. До партій зверталися про допомогу. Не піднімати над нами свої прапори і не очолювати нас погодився лише опозиційний уряд. Решта — або вимагають якоїсь підтримки, або піаряться на цьому процесі. У понеділок на мітингу виступали багато народних депутатів. Серед них майже не було тих, хто реально допомагає: ставить намети, супроводжує колони, ночує з нами.
Що робитимете далі?
— Минулого четверга створили Національну координаційну раду з припинення повноважень Верховної Ради і президента. Наш ультиматум ветувати Податковий кодекс не прийнятий, тому ініціюємо всенародний референдум. У раду запрошуємо представників непідприємницьких груп. Ідуть перемовини з ”афганцями”, яких позбавили ряду пільг. Гадаю, до нас також приєднаються студентські спільноти та громадські організації, незадоволені соціально-економічною ситуацією та гуманітарною політикою уряду.
Ми не бачимо сенсу розтягувати питання кодексу в часі. Влада консолідована, тому знає, що пише. Якщо врахує поправки для окремих груп підприємців, це нас не задовольнить. Навіть ті підприємці, яким підуть на поступки, не виходитимуть з акції. Нашу вимогу про перевибори парламенту ми не можемо відкликати з Верховної Ради, бо прийняли її всім загалом. До того ж, не вважаємо вибори достроковими, бо вміємо рахувати до чотирьох, а тому чергові вибори мають відбутися 27 березня 2011 року.
Який найвірогідніший розвиток подій?
— Очевидно, президент підпише кодекс. Тому треба формувати команду, яка зможе цю країну піднімати з руїн. Найімовірніше, нас очікує зовнішній і внутрішній дефолт. Тож владі, замість імітування залізної бронзовості, треба сідати за круглий стіл із громадськістю і думати, як вийти з цієї кризи.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
”Ми півроку стукали у зачинені двері”
Світ:
10113008e.jpg
— Соціальний конфлікт бізнесу і влади вимагає адекватного врегулювання. За урядування Тимошенко країну теж трусили різні страйки, у тому числі безстрокові. Але в неї працювала фахова команда переговорників, які не намагалися надувати щоки. А тепер Чечетов заявляє: ”Эта власть не понимает языка ультиматумов”. Влада повинна розуміти: якщо народ виставляє їй ультиматум, то це не тому, що він радикальний. Ми півроку стукали у зачинені двері, щоб пояснити: сценарій розвитку податкового законодавства і його прийняття є неприйнятним для всієї економіки.
Люди стоять на Майдані проти незаконних зборів до Пенсійного фонду, свавілля податківців і правоохоронців, проти повернення на ринки рекету. Вони протестують проти звуження їхніх щоденних можливостей.
Чому від економічних вимог ви перейшли до політичних — відставки Верховної Ради, уряду та президента?
— Якщо у вас вдома прорве трубу і ви кілька разів проситимете начальника жеку перекрити воду, то потім вимагатимете замінити його, чи не так? Наші вимоги є не політичними, а демократичними. Сьогодні підприємці Півдня і Сходу — найбільш активні і радикальні учасники протестів. Люди не розуміють, де ті п’ять років податкових канікул, які їм обіцяв Янукович. А в Центрі та на Заході взагалі не очікували нічого хорошого від владної команди.
Домовляєтеся про координації дій з опозиційними силами?
— Ні, ми — самостійний рух. До партій зверталися про допомогу. Не піднімати над нами свої прапори і не очолювати нас погодився лише опозиційний уряд. Решта — або вимагають якоїсь підтримки, або піаряться на цьому процесі. У понеділок на мітингу виступали багато народних депутатів. Серед них майже не було тих, хто реально допомагає: ставить намети, супроводжує колони, ночує з нами.
Що робитимете далі?
— Минулого четверга створили Національну координаційну раду з припинення повноважень Верховної Ради і президента. Наш ультиматум ветувати Податковий кодекс не прийнятий, тому ініціюємо всенародний референдум. У раду запрошуємо представників непідприємницьких груп. Ідуть перемовини з ”афганцями”, яких позбавили ряду пільг. Гадаю, до нас також приєднаються студентські спільноти та громадські організації, незадоволені соціально-економічною ситуацією та гуманітарною політикою уряду.
Ми не бачимо сенсу розтягувати питання кодексу в часі. Влада консолідована, тому знає, що пише. Якщо врахує поправки для окремих груп підприємців, це нас не задовольнить. Навіть ті підприємці, яким підуть на поступки, не виходитимуть з акції. Нашу вимогу про перевибори парламенту ми не можемо відкликати з Верховної Ради, бо прийняли її всім загалом. До того ж, не вважаємо вибори достроковими, бо вміємо рахувати до чотирьох, а тому чергові вибори мають відбутися 27 березня 2011 року.
Який найвірогідніший розвиток подій?
— Очевидно, президент підпише кодекс. Тому треба формувати команду, яка зможе цю країну піднімати з руїн. Найімовірніше, нас очікує зовнішній і внутрішній дефолт. Тож владі, замість імітування залізної бронзовості, треба сідати за круглий стіл із громадськістю і думати, як вийти з цієї кризи.
В тему:
Український дракон, або конкурс на Президента
Податковий кодекс: помста середньому класу чи його заохочення до створення масового руху?
Задля мирного розвитку треба позбутися двомовності, поліетнічності і мультикультуралізму
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)