З радістю повідомляємо, що в парламенті з’явилася нова, оновлена версія законопроекту про відкрите програмове забезпечення.
Законопроект вимагатиме від державних органів та підприємств, підконтрольних державі, використовувати відкрите програмне забезпечення і надавати йому перевагу перед комерційними аналогами.
В той же час, законопроект не забороняє використовувати комерційні програми, у разі якщо це економічно вигідно або не існує відкритих функціональних аналогів комерційних програм.
Прийняття такого законопроекту дуже на часі, з огляду на те що Міносвіти вже потрапило в "наркотичну" залежність від Мікрософт та зробило її монополістом, проти чого неодноразово застерігали.
Про важку долю законопроекту, який не пропускають лобісти, можна прочитати в чудовій статті про Відкрите програмове забезпечення на "Українській Правді"
Ми з 2001 року і постійно пишемо про відкриті проекти, в тому числі про відкрите програмове забезпечення, та сподіваємось що ініціативи знизу таки досягнуть свого, і держава зверне увагу на цей потенційно дуже дохідний стратегічний підхід - використання таких програм на державному рівні, як це вже роблять Німеччина, Бразилія, Китай, Перу, та в меньшій ступені Франція, Іспанія, Британія, Фінляндія та інші.
Подивіться на одному з українських сайтів підтримки вікдритого ПЗ на дуже хорошу картинку, який стан справ тепер - краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Нова версія проекту Олійника-Сироти надійшла до парламенту
Світ:
В той же час, законопроект не забороняє використовувати комерційні програми, у разі якщо це економічно вигідно або не існує відкритих функціональних аналогів комерційних програм.
Прийняття такого законопроекту дуже на часі, з огляду на те що Міносвіти вже потрапило в "наркотичну" залежність від Мікрософт та зробило її монополістом, проти чого неодноразово застерігали.
Про важку долю законопроекту, який не пропускають лобісти, можна прочитати в чудовій статті про Відкрите програмове забезпечення на "Українській Правді"
Ми з 2001 року і постійно пишемо про відкриті проекти, в тому числі про відкрите програмове забезпечення, та сподіваємось що ініціативи знизу таки досягнуть свого, і держава зверне увагу на цей потенційно дуже дохідний стратегічний підхід - використання таких програм на державному рівні, як це вже роблять Німеччина, Бразилія, Китай, Перу, та в меньшій ступені Франція, Іспанія, Британія, Фінляндія та інші.
Подивіться на одному з українських сайтів підтримки вікдритого ПЗ на дуже хорошу картинку, який стан справ тепер - краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
----------------------------------------------------
В тему:
Чи прийме Ющенко "троянського коня" від Microsoft?
Пора переходити на ПЗ з відкритим кодом
Український комп’ютер: сучасний стан і перспективи
Проект Сенсар: мова, одяг, Лінукс
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)