Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про послідовність та апетити

В кінці січня цього року було надруковане інтерв’ю Гал-інфо із Архиєпископом Мєчиславом Мокшицьким, Митрополитом Львівським, головою Конференції римо-католицьких єпископів України. Митрополит наголосив на тому, що «в Україні наша церква налічує майже 1,5 млн. вірних, котрі належать до 7 дієцезій, що об’єднані у Митрополію є 13 єпископів.»
На жаль, в інтерв’ю Митрополит Мокшицький висловив претензії до львівської влади з приводу того, що польським вірним не передано ні одного костьолу. За часи вільної України громада РКЦ отримала великий будинок архиєпископства, збудовано два костьоли в Рясній та на Збоїщах, будується ще один храм на Сихові. Майже в усіх містах Галичини, в сотнях сіл діють римо-католицькі церкви, дозволено відправляти месу в костьолі Марії Магдалени. Лише в Західній Україні за підтвердженням Митрополита, діє 305 костьолів, а ще в Україні є римо-католицькі семінарії і в тому числі в Брюховичах, що біля Львова і три інститути.

Яке ж тут переслідування… А вимоги зростають в геометричній прогресії з кожним днем; почалася кампанія за передачу сестрам-кармеліткам монастиря по вул. Генерала Чупринки. На черзі вимога – костьол Стрітення, що по вул. В.Винниченка, костьол Кларисок та інші. Чи є так у Польщі.

Можна було б нагадати Владиці скільки православних церков було знищено демократичною (і дуже релігійною) польською владою у 1938-1939 рр. на Холмщині та Підляшші. Яку наругу чинили польські комуністи над греко-католицькими церквами і їх вірними у 1940х-1950х рр. на Лемківщині, Надсянні та інших українських територіях, які з легкої руки всесвітньовідомого ката Йосифа Джугашвілі були передані Польщі. За інформацією Олега В.Іванусіва з книги «Церква в руїні» в Перемиській єпархії було 689 церков. З них – 346 церков знищено, 245 – передано римо-католикам, інші – теж не в руках їх власників. Не забудьмо і того, хто задушив віками вимріяну державу галицьких українців – ЗУНР і захопив її столицю – м.Львів.

Цікавим є твердження Митрополита щодо галицького націоналізму. Цитуємо: «На сході України немає, так би мовити, того націоналізму, який є в Галичині, тому там нашій церкві легше, ніж тут». (Див.Гал-інфо). Хочу перепросити Владику і не погодитися з його твердженням, а наголосити на тому, що саме галицька влада найбільше дає дозволів полякам відкривати свої костьоли, великі меморіальні комплекси, пам’ятники, пропам’ятні хрести і таблиці, саме тут місцева влада створює всі умови для навчання молодих поляків рідною мовою. Чи не до Львова найбільше приїжджали польських туристів, щоб відвідати меморіал львівських «орльонт»!

Ваша Ексцеленціє, чи не є це відкритим шовінізмом і свідомим перекручуванням історії те, що трапилося 18 вересня 2011 р. в костьолі м. Свідниця Нижнєсілезького воєводства, що в Польщі. З легкої руки польських націоналістів, представників влади цього міста і за Вашою особистою участю, була встановлена і освячена таблиця з написом, на якому можна було прочитати відверту брехню: «В пам’ять професорам львівських навчальних закладів, розстріляних у липні 1944 року на Вулецьких горах у Львові гітлерівським батальйоном «Нахтігаль». Чогось польська сторона не добивалася такого напису на меморіальному комплексі у Львові, на місці, де були розстріляні професори, в часі величного відкриття комплексу.

Читати повністю ТУТ
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи