Днями до Львова приїжджали лідери об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк та Микола Томенко. Поміж іншим, вони повідомили, що КОД (Комітет опору диктатурі) не створювався для розподілу депутатських мандатів, а в їхньому об’єднанні не лише двері – ворота широко відкриті.
Мусимо зауважити, що такі заяви не тільки сплутують плани невеликих опозиційних партій, але й викликають деякі непорозуміння серед виборців. Досі пересічні громадяни чули, що тільки від КОДу висуватимуться найдостойніші опозиційні кандидати. Решта – потенційні «тушки» та псевдоопозиціонери. Тепер нібито виходить, що це не зовсім так. А може й зовсім не так?
Що про це думають у КОДі, чим може закінчитися «розКОДування» великих опозиційних партій? Про це ми запитали у заступника голови Української республіканської партії та співкоординарота львівського КОДу Ростислава Новоженця.
- У серпні минулого року було створено координаційний центр опозиції під назвою Комітет опору диктатурі. Часто сьогодні закінчення починають плутати і кажуть «комітет опору диктатури». Нібито це комітет самої диктатури, а не проти диктатури. Жарти-жартами, але цей комітет створювався для того, аби протистояти зародженню і наступу диктатури в Україні. А разом з тим, приводом для створення цього комітету послужив арешт Тимошенко.
З цього, по суті, почалася історія КОДу. Але якщо ми говоримо про демократичні принципи повалення цієї диктатури, то кращого світ нічого не вигадав, ніж вибори. Отож, інструментом КОДу, без сумніву, є вибори. Передусім, парламентські. І ті, хто сьогодні говорить, що, мовляв, комітет не створювався під вибори, просто лукавлять. Він створювався в тому числі під вибори, які справді є найважливішим етапом діяльності КОДу.
Коли під час виборів ми цю диктатуру повалимо, а ми у це віримо, тоді відпаде потреба в КОДі. Бо зникне сама причина, сам об’єкт, проти якого комітет діє.
Наступне. КОД тривалий час діяв більш-менш злагоджено. Так, виникали ті чи інші дискусії, і це є нормально. Але раптом в КОДі виникає ще щільніше об’єднання, між 13-ма політичними партіями, яке себе чомусь іменує об’єднаною опозицією, ставлячи під сумнів єдність рядів КОДу.
Це не зовсім щиро у відношенні до колег. Але, схоже на те, що це було заплановано. Якою ж є якість так званої об’єднаної опозиції? Чому я кажу «так званої», бо об’єднана опозиція – це та, яка максимум всіх об’єднує, а не вириває з КОДу декілька політичних партій, які дійсно є найчисельнішими, але чи є вони найактивнішими, чи є найпринциповішими? Не хочу згадувати, представники якої партії перебігали в Парітю Регіонів, створюючи «тушки», не буду казати, як найполітичніші й найбільші партії не в стані по суті захистити свого лідера. З одного боку, чваняться чисельністю у сотні тисяч. А коли доходить до елементарного пікету, навіть у тому самому Києві на вуличні акції заледве стягується якась тисяча осіб.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Про розподіл мандатів та «розКОДовану» опозицію. Інтерв’ю з Ростиславом Новоженцем
Світ:
20120602093442.jpg
Що про це думають у КОДі, чим може закінчитися «розКОДування» великих опозиційних партій? Про це ми запитали у заступника голови Української республіканської партії та співкоординарота львівського КОДу Ростислава Новоженця.
- У серпні минулого року було створено координаційний центр опозиції під назвою Комітет опору диктатурі. Часто сьогодні закінчення починають плутати і кажуть «комітет опору диктатури». Нібито це комітет самої диктатури, а не проти диктатури. Жарти-жартами, але цей комітет створювався для того, аби протистояти зародженню і наступу диктатури в Україні. А разом з тим, приводом для створення цього комітету послужив арешт Тимошенко.
З цього, по суті, почалася історія КОДу. Але якщо ми говоримо про демократичні принципи повалення цієї диктатури, то кращого світ нічого не вигадав, ніж вибори. Отож, інструментом КОДу, без сумніву, є вибори. Передусім, парламентські. І ті, хто сьогодні говорить, що, мовляв, комітет не створювався під вибори, просто лукавлять. Він створювався в тому числі під вибори, які справді є найважливішим етапом діяльності КОДу.
Коли під час виборів ми цю диктатуру повалимо, а ми у це віримо, тоді відпаде потреба в КОДі. Бо зникне сама причина, сам об’єкт, проти якого комітет діє.
Наступне. КОД тривалий час діяв більш-менш злагоджено. Так, виникали ті чи інші дискусії, і це є нормально. Але раптом в КОДі виникає ще щільніше об’єднання, між 13-ма політичними партіями, яке себе чомусь іменує об’єднаною опозицією, ставлячи під сумнів єдність рядів КОДу.
Це не зовсім щиро у відношенні до колег. Але, схоже на те, що це було заплановано. Якою ж є якість так званої об’єднаної опозиції? Чому я кажу «так званої», бо об’єднана опозиція – це та, яка максимум всіх об’єднує, а не вириває з КОДу декілька політичних партій, які дійсно є найчисельнішими, але чи є вони найактивнішими, чи є найпринциповішими? Не хочу згадувати, представники якої партії перебігали в Парітю Регіонів, створюючи «тушки», не буду казати, як найполітичніші й найбільші партії не в стані по суті захистити свого лідера. З одного боку, чваняться чисельністю у сотні тисяч. А коли доходить до елементарного пікету, навіть у тому самому Києві на вуличні акції заледве стягується якась тисяча осіб.
Читати повністю ТУТ
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)