Голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк вітає відставку уряду Юлії Тимошенко й призначення в.о. прем'єром Юрія Єханурова, вважаючи, що вона позитивно відіб'ється на роботі ФДМ, а приватизація ВАТ "Криворіжсталь" може бути припинена.
Про це Семенюк сказала в інтерв'ю "Українській інвестиційній газеті", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Коли стало питання про повторну приватизацію "Криворіжсталі", Єхануров сказав, що не треба поспішати із продажем цього об'єкта. Зараз я дуже сподіваюся на його здоровий глузд і підтримку. Та й президент ще не сказав свого останнього слова", - сказала Семенюк.
На її думку, існують інші джерела наповнення державного бюджету, у тому числі за рахунок дивідендів на державні корпоративні права й орендну плату.
"Продавати треба тільки "лежачі" об'єкти... А у великих, успішних підприємствах можна продати близько 10% тієї ж "Криворіжсталі" - і гроші з'являться, і фондовий ринок заробить", - відзначила глава ФДМ.
Вона уточнила, що в минулий четвер був прийнятий закон, який дозволяє призупинити продаж стратегічних об'єктів до прийняття програми приватизації, у тому числі й "Криворіжсталі".
Відповідаючи на запитання про своє ставлення до законопроекту лідера фракції Компартії Петра Симоненка про націоналізацію підприємств гірничо-металургійного комплексу, Семенюк сказала: "Нормально. Тільки треба піти більш хитрим шляхом. У мене є своє бачення цього".
ФДМ 10 серпня оголосив конкурс із продажу 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" за початковою ціною 10 млрд. грн. Конкурс має бути проведений 24 жовтня 2005 року об 11.00 у приміщенні центрального апарата ФДМ.
В.о. міністра фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи підсумки розгляду проекту держбюджету-2006 Кабінетом міністрів у понеділок, повідомив, що в держбюджет-2005 необхідно одержати від приватизації 6,2 млрд. грн., а плани приватизаційних надходжень держбюджету-2006 ще вище -- 8,3 млрд. грн.
За його словами, уряд має у своєму розпорядженні об'єкти для приватизації на загальну суму 19,9-24,4 млрд. грн., серед яких - меткомбінат "Криворіжсталь", СГПП "Азот", ВАТ "Нікопольський завод феросплавів", ВАТ "Укртелеком", Одеський припортовий завод, Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд, кілька готелів й інші об'єкти.
Держбюджет-2005 станом на 1 вересня одержав 1516,7 млн. грн. дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарчих товариств, що перебувають у держвласності, що майже в три рази перевищує планові завдання на поточний рік.
Крім того, від оренди держмайна отримано 181,5 млн. грн., що майже на 15% більше плану, однак надходження від приватизації склали всього 694,37 млн. грн. або 10% від плану.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Семенюк рада, що Тимошенко звільнили. Криворіжсталь більше не продають?
Світ:
"Коли стало питання про повторну приватизацію "Криворіжсталі", Єхануров сказав, що не треба поспішати із продажем цього об'єкта. Зараз я дуже сподіваюся на його здоровий глузд і підтримку. Та й президент ще не сказав свого останнього слова", - сказала Семенюк.
На її думку, існують інші джерела наповнення державного бюджету, у тому числі за рахунок дивідендів на державні корпоративні права й орендну плату.
"Продавати треба тільки "лежачі" об'єкти... А у великих, успішних підприємствах можна продати близько 10% тієї ж "Криворіжсталі" - і гроші з'являться, і фондовий ринок заробить", - відзначила глава ФДМ.
Вона уточнила, що в минулий четвер був прийнятий закон, який дозволяє призупинити продаж стратегічних об'єктів до прийняття програми приватизації, у тому числі й "Криворіжсталі".
Відповідаючи на запитання про своє ставлення до законопроекту лідера фракції Компартії Петра Симоненка про націоналізацію підприємств гірничо-металургійного комплексу, Семенюк сказала: "Нормально. Тільки треба піти більш хитрим шляхом. У мене є своє бачення цього".
ФДМ 10 серпня оголосив конкурс із продажу 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" за початковою ціною 10 млрд. грн. Конкурс має бути проведений 24 жовтня 2005 року об 11.00 у приміщенні центрального апарата ФДМ.
В.о. міністра фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи підсумки розгляду проекту держбюджету-2006 Кабінетом міністрів у понеділок, повідомив, що в держбюджет-2005 необхідно одержати від приватизації 6,2 млрд. грн., а плани приватизаційних надходжень держбюджету-2006 ще вище -- 8,3 млрд. грн.
За його словами, уряд має у своєму розпорядженні об'єкти для приватизації на загальну суму 19,9-24,4 млрд. грн., серед яких - меткомбінат "Криворіжсталь", СГПП "Азот", ВАТ "Нікопольський завод феросплавів", ВАТ "Укртелеком", Одеський припортовий завод, Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд, кілька готелів й інші об'єкти.
Держбюджет-2005 станом на 1 вересня одержав 1516,7 млн. грн. дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарчих товариств, що перебувають у держвласності, що майже в три рази перевищує планові завдання на поточний рік.
Крім того, від оренди держмайна отримано 181,5 млн. грн., що майже на 15% більше плану, однак надходження від приватизації склали всього 694,37 млн. грн. або 10% від плану.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)