Тисячі шаленіючих музичних фанатів протягом трьох днів відчайдушно намагалися перекричати потужний звук, важкі акорди та нестихаючі вигуки ведучого, який щоразу запитував: ”Молодь! Ти жива?” На мальовничих берегах Ікви під мурами Дубенського замку князів Острозьких та Любомирських відбувалося справжнє свято української альтернативної музики — сьомий міжнародний фестиваль “Тарас Бульба”.
Цей культурно-мистецький проект, який щороку збирає чимало неформалів, спрямований не лише на відпочинок та розваги, а й на розвиток і популяризацію вітчизняної музики.
Цього року учасники фестивалю виступали у двох жанрових категоріях: рок та етнічна музика, у яких за перше місце змагалися понад 50 колективів з усієї України. Цьогоріч головним призом стало фінансування запису сольного компакт-диску на одній із Вінницьких студій, а ще грошова нагорода у 2500 гривень. Боротися було за що, тому команди, виходячи на сцену, намагалися показати якомога вищий рівень майстерності, адже судили їх не новачки, а справжні метри сучасного шоу-бізнесу.
Перший день фестивалю виявився найважчим. 40 команд-учасників необхідно було не лише прийняти та прослухати, а й розмістити та нагодувати. Ранок п’ятниці присвятили останнім приготуванням: хтось заучував ноти, хтось нервово курив цигарку за цигаркою, а хтось, залишивши все на організаторів, пішов на екскурсію в замок. Серед уперше прибулих якийсь дотепник поширив чутку, що в замку кайданами до стіни прикутий негр. Скільки пива потрібно було випити, щоб повірити в таку маячню? Зате музикантам було з чого посміятися. Як тільки пролунало: “Славетний Тарас Бульба!”, усі ніби по команді опинилися біля сцени, де відбулося прослуховування і “просіювання” до наступного туру.
Свято почалося зі зливи
Субота спочатку “порадувала” учасників та глядачів справжньою західною зливою, тому дехто одразу пішов шукати сухий одяг та взуття. Загалом у суботу виступили близько двадцяти команд, які не просто завели публіку, а змусили її танцювати під важкі ритми року. Неповторності вечору також додав конкурс краси, де 11 довгоногих красунь демонстрували вроду — як зовнішню, так і внутрішню. Найбільше овацій викликав вихід в купальниках. Як висловився ведучий дійства відомий рівненський МС Гонібєс, таке видовище здатне в чоловіків підняти не лише настрій.
А серед глядачів провели конкурс “Найгучніший голос”. Спочатку МС викликав на сцену з десяток дівчат і вручив їм мікрофон. Після кількох вигуків “Тарас Бульба!” переможницею стала 13-річна рівнянка, проте подарунок — поцілунок ведучого — виявився для дівчини несподіваним.
А непідкупне журі працювало з азартом і, прослухавши виконавців удруге, обрало кращих з найкращих. Усі бажаючі змогли дізнатись про результати і черговість своїх виступів лише після обіду наступного дня.
Фінальний акорд
Заключний день фестивалю, програма якого складалася з нагородження переможців та виступів гостей, видався дуже спекотним. Люди охолоджувалися, як могли: пивом, морозивом, купанням у фонтані. Проте останній спосіб порятунку від спеки задоволення приніс не всім, оскільки правоохоронці постійно “пасли” порушників. “Підозрілих” неминуче чекало “безкоштовне таксі” і кількагодинне сидіння у відповідному місці, яке в народі іменується ”грецькою залою”.
За неофіційною інформацією, там побували і деякі учасники та гості фестивалю. За короткий термін вони змогли переконатися у всій шкідливості надмірної кількості пива, яке протягом трьох днів продавалося за дуже низькими цінами та в надзвичайно великих кількостях.
Близько сьомої вечора розпочалося те, заради чого і зібралася більшість. На початку, як годиться, виступали дипломанти: “Пінс”, “Мерва”, “Царство Небесне” та ін. Окрім привітань, вони також отримали можливість запису однієї пісні на вінницькій студії “Апріс”. Третю премію і запис трьох пісень за рахунок фестивалю вибороли “Globlized absture” і львівський гурт “Ораторія”. Другу премію, право запису трьох пісень і сертифікат від компанії “Ей Ті Трейд” для придбання товарів на тисячу гривень отримали гурти “Странные дети” і “Кордон”. Особисто солістці “Странных детей” Світлані Квітченко подарували надсучасний мікрофон ROK S1. Першу премію, приз глядацьких симпатій, право на безкоштовний запис альбома та сертифікат на тисячу з половиною гривень здобув київський гурт “Трутні”. Більшість слухачів охрестила його українськими АС/DC. Під час виконання пісні гітарист здивував фейєрверком, примонтованим до гітари, що викликало у глядачів шквал оплесків.
Усіх переміг “Оркестр”
Перед оголошенням гран-прі під божевільне сканування молоді “Карна! Карна!” на сцену вийшли минулорічні переможці “Тараса Бульби” — Івано-Франківський гурт “Карна”, який, можливо, невдовзі завітає у Рівне. Власником цьогорічного гран-прі виявився київський “Оркестр Янки Козир”. У фантастично зроблених костюмах, з композиціями в стилі альтернативного фолк-року та з надзвичайним голосом солістки Яни гурт одразу став фаворитом як у публіки, так і в більшості журі. Саме йому надано право за рахунок фестивалю записати сольний альбом у Вінниці, а також вручено сертифікат на придбання музичних товарів на суму дві тисячі 500 гривень. Після виконання пісні “Вовчиця” щасливі та схвильовані переможці звільнили сцену рівненським рокабілам “Оt Vінта”, які щойно повернулися з Польщі. Свій виступ ті почали з порушення встановленого порядку і якомога ближче до сцени закликали більше фанів рок-н-ролу, що не надто сподобалося охоронцям. Журавель, показавши невеликий стриптиз, кинув у натовп свою футболку. Серед молоді це викликало вереск та вигуки: “Юра, знімай шорти!”, що він вирішив проігнорувати. Не зраджуючи усталених традицій, “Ot Vінта” своїм “Рок-н-ролом для черепах” змусили танцювати всю дубенську публіку. Після закінчення дійства і святкового фейєрверку (який під час події такого рівня міг бути і кращим), ті, хто “вимагав продовження бенкету”, пішли до пивного бару “Альт”, де святкування продовжилося до ранку.
І учасники, і глядачі розійшлися-роз’їхалися у щасливому невіданні, “чи буде наступний “Тарас Бульба”...
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Шалений “Тарас Бульба”
Світ:
Цього року учасники фестивалю виступали у двох жанрових категоріях: рок та етнічна музика, у яких за перше місце змагалися понад 50 колективів з усієї України. Цьогоріч головним призом стало фінансування запису сольного компакт-диску на одній із Вінницьких студій, а ще грошова нагорода у 2500 гривень. Боротися було за що, тому команди, виходячи на сцену, намагалися показати якомога вищий рівень майстерності, адже судили їх не новачки, а справжні метри сучасного шоу-бізнесу.
Перший день фестивалю виявився найважчим. 40 команд-учасників необхідно було не лише прийняти та прослухати, а й розмістити та нагодувати. Ранок п’ятниці присвятили останнім приготуванням: хтось заучував ноти, хтось нервово курив цигарку за цигаркою, а хтось, залишивши все на організаторів, пішов на екскурсію в замок. Серед уперше прибулих якийсь дотепник поширив чутку, що в замку кайданами до стіни прикутий негр. Скільки пива потрібно було випити, щоб повірити в таку маячню? Зате музикантам було з чого посміятися. Як тільки пролунало: “Славетний Тарас Бульба!”, усі ніби по команді опинилися біля сцени, де відбулося прослуховування і “просіювання” до наступного туру.
Свято почалося зі зливи
Субота спочатку “порадувала” учасників та глядачів справжньою західною зливою, тому дехто одразу пішов шукати сухий одяг та взуття. Загалом у суботу виступили близько двадцяти команд, які не просто завели публіку, а змусили її танцювати під важкі ритми року. Неповторності вечору також додав конкурс краси, де 11 довгоногих красунь демонстрували вроду — як зовнішню, так і внутрішню. Найбільше овацій викликав вихід в купальниках. Як висловився ведучий дійства відомий рівненський МС Гонібєс, таке видовище здатне в чоловіків підняти не лише настрій.
А серед глядачів провели конкурс “Найгучніший голос”. Спочатку МС викликав на сцену з десяток дівчат і вручив їм мікрофон. Після кількох вигуків “Тарас Бульба!” переможницею стала 13-річна рівнянка, проте подарунок — поцілунок ведучого — виявився для дівчини несподіваним.
А непідкупне журі працювало з азартом і, прослухавши виконавців удруге, обрало кращих з найкращих. Усі бажаючі змогли дізнатись про результати і черговість своїх виступів лише після обіду наступного дня.
Фінальний акорд
Заключний день фестивалю, програма якого складалася з нагородження переможців та виступів гостей, видався дуже спекотним. Люди охолоджувалися, як могли: пивом, морозивом, купанням у фонтані. Проте останній спосіб порятунку від спеки задоволення приніс не всім, оскільки правоохоронці постійно “пасли” порушників. “Підозрілих” неминуче чекало “безкоштовне таксі” і кількагодинне сидіння у відповідному місці, яке в народі іменується ”грецькою залою”.
За неофіційною інформацією, там побували і деякі учасники та гості фестивалю. За короткий термін вони змогли переконатися у всій шкідливості надмірної кількості пива, яке протягом трьох днів продавалося за дуже низькими цінами та в надзвичайно великих кількостях.
Близько сьомої вечора розпочалося те, заради чого і зібралася більшість. На початку, як годиться, виступали дипломанти: “Пінс”, “Мерва”, “Царство Небесне” та ін. Окрім привітань, вони також отримали можливість запису однієї пісні на вінницькій студії “Апріс”. Третю премію і запис трьох пісень за рахунок фестивалю вибороли “Globlized absture” і львівський гурт “Ораторія”. Другу премію, право запису трьох пісень і сертифікат від компанії “Ей Ті Трейд” для придбання товарів на тисячу гривень отримали гурти “Странные дети” і “Кордон”. Особисто солістці “Странных детей” Світлані Квітченко подарували надсучасний мікрофон ROK S1. Першу премію, приз глядацьких симпатій, право на безкоштовний запис альбома та сертифікат на тисячу з половиною гривень здобув київський гурт “Трутні”. Більшість слухачів охрестила його українськими АС/DC. Під час виконання пісні гітарист здивував фейєрверком, примонтованим до гітари, що викликало у глядачів шквал оплесків.
Усіх переміг “Оркестр”
Перед оголошенням гран-прі під божевільне сканування молоді “Карна! Карна!” на сцену вийшли минулорічні переможці “Тараса Бульби” — Івано-Франківський гурт “Карна”, який, можливо, невдовзі завітає у Рівне. Власником цьогорічного гран-прі виявився київський “Оркестр Янки Козир”. У фантастично зроблених костюмах, з композиціями в стилі альтернативного фолк-року та з надзвичайним голосом солістки Яни гурт одразу став фаворитом як у публіки, так і в більшості журі. Саме йому надано право за рахунок фестивалю записати сольний альбом у Вінниці, а також вручено сертифікат на придбання музичних товарів на суму дві тисячі 500 гривень. Після виконання пісні “Вовчиця” щасливі та схвильовані переможці звільнили сцену рівненським рокабілам “Оt Vінта”, які щойно повернулися з Польщі. Свій виступ ті почали з порушення встановленого порядку і якомога ближче до сцени закликали більше фанів рок-н-ролу, що не надто сподобалося охоронцям. Журавель, показавши невеликий стриптиз, кинув у натовп свою футболку. Серед молоді це викликало вереск та вигуки: “Юра, знімай шорти!”, що він вирішив проігнорувати. Не зраджуючи усталених традицій, “Ot Vінта” своїм “Рок-н-ролом для черепах” змусили танцювати всю дубенську публіку. Після закінчення дійства і святкового фейєрверку (який під час події такого рівня міг бути і кращим), ті, хто “вимагав продовження бенкету”, пішли до пивного бару “Альт”, де святкування продовжилося до ранку.
І учасники, і глядачі розійшлися-роз’їхалися у щасливому невіданні, “чи буде наступний “Тарас Бульба”...
----------------------------------------------------
В тему:
Проти чужинської музичної окупації
“Країна Мрій” стає реальністю
Фестиваль з майбутнього
Свято козацької пісні
Львів’яни їдуть на “Бульбу”
УРОК Українській владі
Альтернатива низькоякісній іноземній “попсі”
Музика і політика
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)