Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У день жалоби голова Львівської ОДА Василь Горбаль роздавав привітання

Вчора Львів був завішаний державними прапорами із жалобною стрічкою. Із сумом мешканці міста згадували трагедію восьмирічної давнини, коли на Скнилівському летовищі десятки людей загинули в найбільшій в історії авіашоу катастрофі. Міський траур український патріот міг сприймати й інакше – як вшанування жертв московського окупаційного режиму. Бо саме 27 липня 1944 року до Львова увійшли радянські війська.
Тривалий час місцева влада уникала офіційної участі у відзначенні цієї події як свята. І на так званий Холм Слави у Львові, що є суто імперським символом «во славу русского оружия», бо там поховані окрім радянських ще й воїни царської армії, що по суті одне і те ж. В таких урочистостях раніше брали участь лише проросійські і ветеранські організації.

А цього року голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль прийшов на Холм Слави та виголосив стандартну промову про «славу визволителів». Він також разом зі своїм заступником Мироном Янківим взяв участь в урочистих зборах у залі Палацу культури ім. Г.Хоткевича та привітав присутніх зі святом, яке, за його словами, ніколи не буде забуте нащадками. Святкування, нагадаю, відбувалося саме у той день, коли місто було завішане прапорами із траурними стрічками.

Скільки можна жити у полоні московської брехні? Адже визволитель приходить та відходить, а москалі у 1944 році прийшли вдруге після встановлення у 1939 році радянської влади на західноукраїнських землях, і залишилися, як вони самі вважають, назавжди.

До нинішнього дня вони не дають можливості розбудовувати українську державу. Поводять себе як завойовники, ненавидять або ж ігнорують українську мову, культуру, спотворюють історію. Добре зробили у Прибалтиці, де нащадкам завойовників не надали громадянства, і вони не мають можливості впливати на політику держави.

А що, власне, святкувати? Те, що один окупант змінився іншим – ще жорстокішим і більш цинічним? Коли німець винищив десятки тисяч мирного населення на окупованих землях, то москаль, нібито своїх громадян СРСР, лише в Україні вимордував мільйони!

Василь Горбаль показав себе цього разу представником повністю чужої і ворожої влади. Вчора мало бути не так зване свято визволення міста, а подвійна жалоба – за жертвами Скнилівської катастрофи та через річницю другої московсько-радянської окупації Львова.

Ростислав Новоженець,
заступник голови Української Республіканської партії,
депутат Львівської обласної ради
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи