Студенти та випускники Львівської національної академії мистецтв (ЛНАМ) на чолі з викладачами відроджують стародавню техніку живопису восковими фарбами - енкаустику.
З цією метою у львівському Національному музеї ім. А.Шептицького відкрилася виставка "Львівська енкаустика". Експозиція вперше представляє таку кількість робіт, виконаних цією технікою. Їх автори - студенти та випускники Львівської національної академії мистецтв, - повідомляє "Високий Замок".
"Техніка енкаустики потребує аптечної точності у створенні фарби, - розповідає Микола Андрущенко, викладач енкаустики на кафедрі монументально-декоративного живопису ЛНАМ. - Але якщо художник поставиться до цього серйозно - виходить практично вічна робота".
Виставка - спільний проект музею ім. А.Шептицького та кафедр монументального живопису й сакрального мистецтва ЛНАМ.
Мистецтво енкаустики сягає корінням I сторіччя до нашої ери. В його основі - використання вибіленого в морській воді бджолиного воску, що є головним складником фарби. Зразки такого малярства залишили нам єгипетські майстри. Ним було декоровано мумії та портрети знаті й міщан, виконані на тонких оливкових дошках. У цій техніці працювали й античні художники. Подальший розвиток цього мистецтва пов’язаний з утвердженням християнства у Візантійській імперії та зародженням нового виду станкового малярства - ікони. Утім, з XII ст. енкаустику поступово витіснили спочатку темперний, а згодом - олійний живопис. Нове зацікавлення технікою припадає на кінець XIX-початок XX ст. Наприкінці 1960-х - початку 1970-х років у цій техніці починають працювати відомі львівські художники Микола Кристопчук та Микола Андрущенко.
В тему:
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
У Львові відроджується восковий живопис
Світ:
"Техніка енкаустики потребує аптечної точності у створенні фарби, - розповідає Микола Андрущенко, викладач енкаустики на кафедрі монументально-декоративного живопису ЛНАМ. - Але якщо художник поставиться до цього серйозно - виходить практично вічна робота".
Виставка - спільний проект музею ім. А.Шептицького та кафедр монументального живопису й сакрального мистецтва ЛНАМ.
Мистецтво енкаустики сягає корінням I сторіччя до нашої ери. В його основі - використання вибіленого в морській воді бджолиного воску, що є головним складником фарби. Зразки такого малярства залишили нам єгипетські майстри. Ним було декоровано мумії та портрети знаті й міщан, виконані на тонких оливкових дошках. У цій техніці працювали й античні художники. Подальший розвиток цього мистецтва пов’язаний з утвердженням християнства у Візантійській імперії та зародженням нового виду станкового малярства - ікони. Утім, з XII ст. енкаустику поступово витіснили спочатку темперний, а згодом - олійний живопис. Нове зацікавлення технікою припадає на кінець XIX-початок XX ст. Наприкінці 1960-х - початку 1970-х років у цій техніці починають працювати відомі львівські художники Микола Кристопчук та Микола Андрущенко.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)