Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Вінниці відсвяткували свято зимового Сонця

Упродовж тисячоліть Українці складали величні молитви і гімни на прославу Сил Небесних, Вічного Творця і Невпинного Небесного Руху. Коли закінчувалися всі осінні хліборобські роботи, святкували Калиту – Свято зимового Сонця.
В світлиці музею Михайла Коцюбинського, що у Вінниці, громада „Вінець Бога” святкувала Калиту, повідомляється на сайті громади. В цей день „паном Коцюбинським” міг відчути себе кожен бажаючий, а обов’язки „пана Калитинського” виконував старійшина Собору Українських Звичаєвих Громад, етнолог, художник і просто мудрець Олександр Фисун.

Щоб вкусити Сонячної Калити, тобто заполучити Космічної Енергії, треба було найперше витанцювати собі Коня, а тоді під’їздити на ньому до Калити. Кожен під’їздив, як міг: хтось підскакував, хтось щось вигукував, а хтось велично і чинно рухався до Калити по колу, за Сонцем. „Їду, їду, до цієї хати – Калиту кусати,” – проказував кожен тричі.

Коментар НО:
Цього року зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 17:47 по Грінвічу (тобто о 19:47 за Київським часом). Після зимового сонцестояння день починає довшати. Українці здавна відзначали цей день: вони святкували народження Світла (Небесного Вогню – Сонця або Божича).



Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи