Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Болгарії назріває перший євробунт - самогонний

Світ:

Селяни-винороби погрожують перекрити міжнародні автобани і вилити на дорогу ракію.
Софія, 09 січня 2007.- Самогонний бунт назріває в Болгарії. Він стане першим громадський спротивом населення проти умов членства країни в Європейському союзу.

Справа в тому, що самогоноваріння має в Болгарію давню традицію і було легальним. Самогонку (по-тутешньому – ракія) тут гнали законно навіть у добу соціалізму-комунізму. Більше того, при кожній сільській раді була громадська ґуральня і за символічну плату люди варили алкоголь із фруктів або з того, що залишилося від вичавки винограду на вино. Частину фруктової чи виноградної самогонки болгари залишали для споживання, частину – продавали заводам "Вінпром", які доводили напій до товарного стану й направляти до торговельної мережі або експортували.

І ось за столом переговорів про приєднання Болгарії до ЄС Софію зобов'язали впровадити на домашню ракію акциз. І Софія слухняно погодилася. Парламент ухвалив рішення, за яким із кожного літра самогонки треба сплачувати такий акциз (від 1 до 2,5 євро), який робить цей бізнес де-факто збитковим.

Лідер Болгарського селянського народного союзу депутат Яне Янев стверджує, що досі самогонний бізнес був однією із статей доходу сімей в 80-100 сільських общинах та 2 тис. сіл як екзотичний елемент сільського туризму. Експерти кажуть, що самогоноваріння додавало до сімейного бюджету селян щонайбільше 1500 лв. (750-800 євро) на рік – селяни збирали виноград, з якого в середньому варили по 200 л ракії, яку потім продавали по 6-7 лв. за літр. Для тутешнього стандарту життя на селі це була добра сума.

Наприкінці минулого тижня податкова поліція наклала перший штраф за незаконне самогоноваріння в одному із сіл Південно-Західної Болгарії. Жителі ряду сіл в районі Благоєвграду, Пловдіва, Пазарджика, Бургасу, Відіна та Хасково в знак протесту погрожують перекрити міжнародні автобани і вилити на дорогу самогонку. Очевидно, так воно й буде, бо учора парламент більшістю голосів соціалістів та турків відмовився розглянути питання про скасування акцизу на самогонку і впровадити його з 2009 р. після нових переговорів з ЄС.

------------------------------------
В тему:

Велика афера під назвою СОТ

Чому закипає «євроказан»?

Навіщо Україні Євросоюз?

У Європу чи в ЄЕПу?

Тріумф толерантності

Тягар білої людини

Der Spiegel: “Європа продає себе як шлюха”

Патрік Дж. Бьюкенен. Смерть Заходу
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи