Українська громада Норильська влаштувала справжні різдвяні свята.
Готуватись до проведення різдвяного вечора в картинній галереї ми стали відразу ж після завершення тижня української культури в Норильську, тим самим відкривши цикл заходів у цій установі культури під загальною назвою “Вечори в картинній галереї”. Двічі на тиждень вокальна група збиралася на репетиції, розучуючи й повторюючи різдвяні колядки, працюючи над сценарієм майбутнього вечора, ретельно обмірковуючи всі деталі його проведення.
Генеральна репетиція відбулася в картинній галереї після того, як ми підготували до свята нашу “хату”. А вона дійсно вдалася на славу, тому що всі ми приклали чимало зусиль для того, щоб передати колорит українського побуту, його самобутність і неповторність. Просто діву даєшся, скільки в Норильську в наших приватних колекціях зберігається унікальних виробів народної творчості, що можуть зайняти гідне місце в експозиціях найпрестижних музеїв і картинних галерей. Отут і вишиті ікони, тематичні картини, що відображують біблійні сюжети, традиційні українські рушники, що представляють різні області, глиняний посуд, лави з домотканими ряднами і, звичайно ж, зовсім чудові національні костюми. Усім, хто дбайливо зберігає це неоціненне багатство і популяризує народну творчість, величезне спасибі і низький уклін.
Наша “хата”, підготовлена до різдвяного свята, дуже гармонійно вписалася в інтер’єр картинної галереї, тому що оточена вона була чудовими картинами з фондів із зображенням церков і церковних мотивів, а в першому залі всіх гостей вечора зустрічала виставка картин зимових пейзажів. Ми дуже вдячні за привітний прийом з боку колективу картинної галереї й особисто її директора Тамари Анатоліївни Шеверевої. Тамара Анатоліївна усіляко сприяла нам у проведенні заходу, і вечір дійсно вийшов вдалим завдяки нашим спільним зусиллям.
А тепер повернемося в картинну галерею і зайдемо в гостинну українську хату. Усі було продумано так, що гості відразу ж занурювалися в теплу атмосферу різдвяного вечора, ставали учасниками цього спектаклю. Уявіть: вечір. У хаті йдуть останні приготування до вечері. Господар (Маліновський Михайло) будинку клопоче по господарству, господиня (Ганна Котенцова-Пастернак, керівник вокального ансамблю) накриває на стіл, а допомагають їй діти (Катя Демиденко, Діма Сластен, Тарас Котенцов, Таня Бондарук). Усі в очікуванні й передчутті святкової вечері та майбутнього різдвяного свята. Вечір цей ще називають щедрим, і головною стравою його вважається кутя, що цього разу була приготовлена для всіх гостей вечора й усі змогли її скуштувати. До речі, основним компонентом куті була, як і водиться, пшениця, привезена з України, а також мед, волоські горіхи, мак.
Отже, усе готове до вечері, і родина збирається за столом. Господар запалює свічі, а в картинній галереї повільно гасне світло. Господар читає “Отче наш”, дякує Господу нашому за хліб насущний і його благодіяння, розповідає дітям про Різдво, і родина приступає до вечері. І отут у дворі чується шум, веселі голоси колядників, що юрбою підходять до імпровізованого вікна й починають колядувати. Хазяїн визирає у “віконце” і проголошує всієї родині: “От і колядники прийшли у в наш будинок!” і запрошує усіх увійти. Колядники заходять у хату, і на честь її господаря звучить перша колядка. Потім звучать колядки, що сповіщають про те, що наступила велика радість із приходом у цей світ Божої дитини, яку у Віфлеємській печері відвідують волхви-мудреці з бідними пастухами, щоб піднести свої дарунки Спасителю.
Але отут знову за вікном шум, і цього разу у хату заходять діти, що показали всім учасникам вечора сценки з мотивами про народження Христа. Учасники цієї вистави – учні православної гімназії, що у ці дні живуть дуже напружено й активно, тому що беруть участь у численних різдвяних виставах, і скрізь маленьких артистів приймають з великим теплом і ентузіазмом. Окреме спасибі за участь у нашому вечорі керівникові цього колективу Олені Володимирівні Радько й отцеві Сергію, що благословив своїх вихованців на цю потрібну справу. Виконавши свою “програму”, діти підходять до господаря будинку, і він обдаровує їх яблуками, мандаринами, дарує всім учасникам м’які іграшки.
Далі за нашим сценарієм – різдвяні колядки, що були з великою наснагою виконані учасницями вокального ансамблю, і з такою само наснагою прийняті гістьми вечора. Після його завершення усіх запросили покуштувати кутю, а також поспілкуватися з учасниками й організаторами різдвяного вечора. Гості цікавилися не тільки рецептом приготування куті, але також із великим інтересом розглядали оздоблення нашої “хати”, а також національні костюми, у яких виступали учасниці ансамблю.
Вечір дійсно пройшов у дуже теплій і задушевній обстановці, і в пам’яті багатьох залишиться дуже надовго.
Поздоровлення в нашу адресу
У ці різдвяні дні ми одержали багато поздоровлень від наших друзів і земляків, що проживають не тільки в Україні, але і по усьому світі. Зокрема, нас поздоровив президент Всесвітнього Конгресу українців Аскольд Лозинський, що надіслав різдвяні поздоровлення з канадського міста Торонто. Прийшло і святкове поздоровлення від товариства української мови, літератури і культури “Просвіта” з міста Нові Сад (республіки Сербія й Чорногорія). Ми також вдячні за поздоровлення і теплі побажання Федеральній національно-культурній автономії “Українці Росії”, Об’єднанню українців Росії, Регіональній громадській організації “Українці Москви”, бібліотеці української літератури в Москві, Об’єднаній прес-службі цих організацій.
Нам також було дуже приємно, що ми стали першими в Норильську передплатниками Інтернет-газети “Народний оглядач”, що видається в Києві. Цю газету через всесвітню павутину читають більш ніж у 30-і країнах світу й у багатьох містах Росії. З цього року ГКНО “Україна” також стає передплатником цієї газети, а це значить, що ми завжди будемо в курсі всіх подій, що відбуваються в українських діаспорах, розкиданих по усьому світі, а також зможемо розміщати матеріали про свою діяльність на сторінках цієї газети.
Усі поздоровлення й повідомлення були зачитані в урочистій обстановці і тепло прийняті присутніми.
Лариса Фоменко,
голова правління громадської культурно-національної організації (ГКНО) “Україна” (Норильськ)
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Відлуння Різдва
Світ:
Генеральна репетиція відбулася в картинній галереї після того, як ми підготували до свята нашу “хату”. А вона дійсно вдалася на славу, тому що всі ми приклали чимало зусиль для того, щоб передати колорит українського побуту, його самобутність і неповторність. Просто діву даєшся, скільки в Норильську в наших приватних колекціях зберігається унікальних виробів народної творчості, що можуть зайняти гідне місце в експозиціях найпрестижних музеїв і картинних галерей. Отут і вишиті ікони, тематичні картини, що відображують біблійні сюжети, традиційні українські рушники, що представляють різні області, глиняний посуд, лави з домотканими ряднами і, звичайно ж, зовсім чудові національні костюми. Усім, хто дбайливо зберігає це неоціненне багатство і популяризує народну творчість, величезне спасибі і низький уклін.
Наша “хата”, підготовлена до різдвяного свята, дуже гармонійно вписалася в інтер’єр картинної галереї, тому що оточена вона була чудовими картинами з фондів із зображенням церков і церковних мотивів, а в першому залі всіх гостей вечора зустрічала виставка картин зимових пейзажів. Ми дуже вдячні за привітний прийом з боку колективу картинної галереї й особисто її директора Тамари Анатоліївни Шеверевої. Тамара Анатоліївна усіляко сприяла нам у проведенні заходу, і вечір дійсно вийшов вдалим завдяки нашим спільним зусиллям.
А тепер повернемося в картинну галерею і зайдемо в гостинну українську хату. Усі було продумано так, що гості відразу ж занурювалися в теплу атмосферу різдвяного вечора, ставали учасниками цього спектаклю. Уявіть: вечір. У хаті йдуть останні приготування до вечері. Господар (Маліновський Михайло) будинку клопоче по господарству, господиня (Ганна Котенцова-Пастернак, керівник вокального ансамблю) накриває на стіл, а допомагають їй діти (Катя Демиденко, Діма Сластен, Тарас Котенцов, Таня Бондарук). Усі в очікуванні й передчутті святкової вечері та майбутнього різдвяного свята. Вечір цей ще називають щедрим, і головною стравою його вважається кутя, що цього разу була приготовлена для всіх гостей вечора й усі змогли її скуштувати. До речі, основним компонентом куті була, як і водиться, пшениця, привезена з України, а також мед, волоські горіхи, мак.
Отже, усе готове до вечері, і родина збирається за столом. Господар запалює свічі, а в картинній галереї повільно гасне світло. Господар читає “Отче наш”, дякує Господу нашому за хліб насущний і його благодіяння, розповідає дітям про Різдво, і родина приступає до вечері. І отут у дворі чується шум, веселі голоси колядників, що юрбою підходять до імпровізованого вікна й починають колядувати. Хазяїн визирає у “віконце” і проголошує всієї родині: “От і колядники прийшли у в наш будинок!” і запрошує усіх увійти. Колядники заходять у хату, і на честь її господаря звучить перша колядка. Потім звучать колядки, що сповіщають про те, що наступила велика радість із приходом у цей світ Божої дитини, яку у Віфлеємській печері відвідують волхви-мудреці з бідними пастухами, щоб піднести свої дарунки Спасителю.
Але отут знову за вікном шум, і цього разу у хату заходять діти, що показали всім учасникам вечора сценки з мотивами про народження Христа. Учасники цієї вистави – учні православної гімназії, що у ці дні живуть дуже напружено й активно, тому що беруть участь у численних різдвяних виставах, і скрізь маленьких артистів приймають з великим теплом і ентузіазмом. Окреме спасибі за участь у нашому вечорі керівникові цього колективу Олені Володимирівні Радько й отцеві Сергію, що благословив своїх вихованців на цю потрібну справу. Виконавши свою “програму”, діти підходять до господаря будинку, і він обдаровує їх яблуками, мандаринами, дарує всім учасникам м’які іграшки.
Далі за нашим сценарієм – різдвяні колядки, що були з великою наснагою виконані учасницями вокального ансамблю, і з такою само наснагою прийняті гістьми вечора. Після його завершення усіх запросили покуштувати кутю, а також поспілкуватися з учасниками й організаторами різдвяного вечора. Гості цікавилися не тільки рецептом приготування куті, але також із великим інтересом розглядали оздоблення нашої “хати”, а також національні костюми, у яких виступали учасниці ансамблю.
Вечір дійсно пройшов у дуже теплій і задушевній обстановці, і в пам’яті багатьох залишиться дуже надовго.
Поздоровлення в нашу адресу
У ці різдвяні дні ми одержали багато поздоровлень від наших друзів і земляків, що проживають не тільки в Україні, але і по усьому світі. Зокрема, нас поздоровив президент Всесвітнього Конгресу українців Аскольд Лозинський, що надіслав різдвяні поздоровлення з канадського міста Торонто. Прийшло і святкове поздоровлення від товариства української мови, літератури і культури “Просвіта” з міста Нові Сад (республіки Сербія й Чорногорія). Ми також вдячні за поздоровлення і теплі побажання Федеральній національно-культурній автономії “Українці Росії”, Об’єднанню українців Росії, Регіональній громадській організації “Українці Москви”, бібліотеці української літератури в Москві, Об’єднаній прес-службі цих організацій.
Нам також було дуже приємно, що ми стали першими в Норильську передплатниками Інтернет-газети “Народний оглядач”, що видається в Києві. Цю газету через всесвітню павутину читають більш ніж у 30-і країнах світу й у багатьох містах Росії. З цього року ГКНО “Україна” також стає передплатником цієї газети, а це значить, що ми завжди будемо в курсі всіх подій, що відбуваються в українських діаспорах, розкиданих по усьому світі, а також зможемо розміщати матеріали про свою діяльність на сторінках цієї газети.
Усі поздоровлення й повідомлення були зачитані в урочистій обстановці і тепло прийняті присутніми.
Лариса Фоменко,
голова правління громадської культурно-національної організації (ГКНО) “Україна” (Норильськ)
(друкується із скороченням)
Святкування Дня Незалежності України в Норильську
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)