Уряд України дозволив держмонополіям повернути систему взаєморозрахунків. Поки рішення уряду про введення бартеру стосується тільки двох монополій - "Вугілля України" і "Укрзалізниці". Вугіллям платитимуть за транспортні послуги.
До кінця 2009 року "Вугілля України" перераховуватиме кошти за транспортування продукції енергогенеруючим компаніям, а ті, у свою чергу, - надавати залізницям електрику на вказану суму.
"Укрзалізниця" є найбільшим споживачем електроенергії на Україні - в рік вона витрачає на неї близько 300 мільйонів доларів. В той же час "Вугілля України" транспортує вугілля по залізниці на суму в 180 мільйонів доларів на рік.
Необхідність введення взаєморозрахунків, можливо, пов’язана з погіршенням фінансового стану "Вугілля України". За даними самої компанії, у них тільки за місяць на 40 відсотків виросла дебіторська і кредиторська заборгованість. Джерела видання в "Укрзалізниці" підкреслюють, що зараз компанія практично не в змозі розраховуватися за своїми боргами.
У генеруючих компаніях також відзначають, що "Вугілля України" фактично виявилося неплатоспроможним і побоюються, що об’єми неплатежів ростимуть.
У Верховній Раді відзначають, що востаннє система взаєморозрахунків у енергетичній сфері вводилася 1998-1999 роках, коли дві третини енергетичних підприємств опинилися в стані банкрутства.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Вперед у минуле: вперше з 1998 року українські держмонополії перейшли на бартер
Світ:
09072304e.jpg
"Укрзалізниця" є найбільшим споживачем електроенергії на Україні - в рік вона витрачає на неї близько 300 мільйонів доларів. В той же час "Вугілля України" транспортує вугілля по залізниці на суму в 180 мільйонів доларів на рік.
Необхідність введення взаєморозрахунків, можливо, пов’язана з погіршенням фінансового стану "Вугілля України". За даними самої компанії, у них тільки за місяць на 40 відсотків виросла дебіторська і кредиторська заборгованість. Джерела видання в "Укрзалізниці" підкреслюють, що зараз компанія практично не в змозі розраховуватися за своїми боргами.
У генеруючих компаніях також відзначають, що "Вугілля України" фактично виявилося неплатоспроможним і побоюються, що об’єми неплатежів ростимуть.
У Верховній Раді відзначають, що востаннє система взаєморозрахунків у енергетичній сфері вводилася 1998-1999 роках, коли дві третини енергетичних підприємств опинилися в стані банкрутства.
В тему:
Нова Угода партії снайперів
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)