5 грудня в Будинок письменників, куди на зустріч з «працівниками слова» приїхав глава Української православної церкви Київського патріархату Митрополит Філарет, прийшли з протестом рідновіри та громадські активісти. Причому обидві групи не узгоджували своїх дій.
Десятинний провулок (де УПЦ КП знесла особняк XIX століття і будує свою офісну будівлю - «Коментарі») захищають різні групи громадян. І вчора прийшли паралельно і рідновіри, і незадоволені жителі Десятинного провулка, - пояснила Юлія Філоненко, громадський активіст, координатор громадсько-експертної ради з питання будівництва на території колишньої фабрики «Юність» .
За її словами, жителі прийшли, оскільки іншого способу достукатися до Філарета у них немає. «Ми намагалися зв´язатися з ним усіма можливими способами - слухавки ніхто не бере, включаючи і архієпископа Євстратія (глави Інформаційного департаменту УПЦ КП - «Коментарі»)», - пояснила активістка.
Шанувальників Перуна було людей сім, приблизно стільки ж було і громадських активістів. Спочатку вони розгорнули плакат біля входу в Будинок письменників. А з часом, оскільки вхід на зустріч був заявлений як вільний, перемістилися до холу будівлі. Там їх помітив один з письменників, який почав кричати «Московські запроданці» і «Геть Москву!» (при тому, що протестувальники навіть говорили українською мовою), а потім покликав «підкріплення».
«Підмога» поводилась агресивно, штовхалася, кричала, звинувачувала активістів у захисті УПЦ МП, виривала плакат, а одному з рідновірів під час бійки навіть розбили обличчя. При цьому письменники ж і викликали міліцію: спочатку приїхали правоохоронці з РВВС, потім - майор з міського главку, потім підтяглися і два екіпажі «Беркуту» зі спецзасобами та автоматами. Правда, зрозумівши, що протестувальники поводяться спокійно, а кричать як раз представники інтелігенції, ніяких дій проти активістів вжито не було. При цьому ніхто з організаторів акції від правоохоронців, як вже повідомили деякі ЗМІ, «не переховувався», оскільки ніяких правопорушень в їхніх діях не було.
Юлія Філоненко додала, що активісти і надалі мають намір чинити тиск на всіх причетних до забудови в історичній частині Києва, чого б це не коштувало.
Нагадаємо, що конфлікт в Десятинному провулку почався після того, як УПЦ КП знесла там будинок позаминулого століття, щоб звести на його місці адміністративну будівлю з господарськими приміщеннями, майстернями і 4 гостьовими апартаментами.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Захищаючи УПЦ КП, письменники побили захисників історичного Києва
Світ:
За її словами, жителі прийшли, оскільки іншого способу достукатися до Філарета у них немає. «Ми намагалися зв´язатися з ним усіма можливими способами - слухавки ніхто не бере, включаючи і архієпископа Євстратія (глави Інформаційного департаменту УПЦ КП - «Коментарі»)», - пояснила активістка.
Шанувальників Перуна було людей сім, приблизно стільки ж було і громадських активістів. Спочатку вони розгорнули плакат біля входу в Будинок письменників. А з часом, оскільки вхід на зустріч був заявлений як вільний, перемістилися до холу будівлі. Там їх помітив один з письменників, який почав кричати «Московські запроданці» і «Геть Москву!» (при тому, що протестувальники навіть говорили українською мовою), а потім покликав «підкріплення».
«Підмога» поводилась агресивно, штовхалася, кричала, звинувачувала активістів у захисті УПЦ МП, виривала плакат, а одному з рідновірів під час бійки навіть розбили обличчя. При цьому письменники ж і викликали міліцію: спочатку приїхали правоохоронці з РВВС, потім - майор з міського главку, потім підтяглися і два екіпажі «Беркуту» зі спецзасобами та автоматами. Правда, зрозумівши, що протестувальники поводяться спокійно, а кричать як раз представники інтелігенції, ніяких дій проти активістів вжито не було. При цьому ніхто з організаторів акції від правоохоронців, як вже повідомили деякі ЗМІ, «не переховувався», оскільки ніяких правопорушень в їхніх діях не було.
Юлія Філоненко додала, що активісти і надалі мають намір чинити тиск на всіх причетних до забудови в історичній частині Києва, чого б це не коштувало.
Нагадаємо, що конфлікт в Десятинному провулку почався після того, як УПЦ КП знесла там будинок позаминулого століття, щоб звести на його місці адміністративну будівлю з господарськими приміщеннями, майстернями і 4 гостьовими апартаментами.
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)