В кінці січня цього року було надруковане інтерв’ю Гал-інфо із Архиєпископом Мєчиславом Мокшицьким, Митрополитом Львівським, головою Конференції римо-католицьких єпископів України. Митрополит наголосив на тому, що «в Україні наша церква налічує майже 1,5 млн. вірних, котрі належать до 7 дієцезій, що об’єднані у Митрополію є 13 єпископів.»
На жаль, в інтерв’ю Митрополит Мокшицький висловив претензії до львівської влади з приводу того, що польським вірним не передано ні одного костьолу. За часи вільної України громада РКЦ отримала великий будинок архиєпископства, збудовано два костьоли в Рясній та на Збоїщах, будується ще один храм на Сихові. Майже в усіх містах Галичини, в сотнях сіл діють римо-католицькі церкви, дозволено відправляти месу в костьолі Марії Магдалени. Лише в Західній Україні за підтвердженням Митрополита, діє 305 костьолів, а ще в Україні є римо-католицькі семінарії і в тому числі в Брюховичах, що біля Львова і три інститути.
Яке ж тут переслідування… А вимоги зростають в геометричній прогресії з кожним днем; почалася кампанія за передачу сестрам-кармеліткам монастиря по вул. Генерала Чупринки. На черзі вимога – костьол Стрітення, що по вул. В.Винниченка, костьол Кларисок та інші. Чи є так у Польщі.
Можна було б нагадати Владиці скільки православних церков було знищено демократичною (і дуже релігійною) польською владою у 1938-1939 рр. на Холмщині та Підляшші. Яку наругу чинили польські комуністи над греко-католицькими церквами і їх вірними у 1940х-1950х рр. на Лемківщині, Надсянні та інших українських територіях, які з легкої руки всесвітньовідомого ката Йосифа Джугашвілі були передані Польщі. За інформацією Олега В.Іванусіва з книги «Церква в руїні» в Перемиській єпархії було 689 церков. З них – 346 церков знищено, 245 – передано римо-католикам, інші – теж не в руках їх власників. Не забудьмо і того, хто задушив віками вимріяну державу галицьких українців – ЗУНР і захопив її столицю – м.Львів.
Цікавим є твердження Митрополита щодо галицького націоналізму. Цитуємо: «На сході України немає, так би мовити, того націоналізму, який є в Галичині, тому там нашій церкві легше, ніж тут». (Див.Гал-інфо). Хочу перепросити Владику і не погодитися з його твердженням, а наголосити на тому, що саме галицька влада найбільше дає дозволів полякам відкривати свої костьоли, великі меморіальні комплекси, пам’ятники, пропам’ятні хрести і таблиці, саме тут місцева влада створює всі умови для навчання молодих поляків рідною мовою. Чи не до Львова найбільше приїжджали польських туристів, щоб відвідати меморіал львівських «орльонт»!
Ваша Ексцеленціє, чи не є це відкритим шовінізмом і свідомим перекручуванням історії те, що трапилося 18 вересня 2011 р. в костьолі м. Свідниця Нижнєсілезького воєводства, що в Польщі. З легкої руки польських націоналістів, представників влади цього міста і за Вашою особистою участю, була встановлена і освячена таблиця з написом, на якому можна було прочитати відверту брехню: «В пам’ять професорам львівських навчальних закладів, розстріляних у липні 1944 року на Вулецьких горах у Львові гітлерівським батальйоном «Нахтігаль». Чогось польська сторона не добивалася такого напису на меморіальному комплексі у Львові, на місці, де були розстріляні професори, в часі величного відкриття комплексу.
Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...
Про послідовність та апетити
Світ:
fedyk_20120216.jpg
Яке ж тут переслідування… А вимоги зростають в геометричній прогресії з кожним днем; почалася кампанія за передачу сестрам-кармеліткам монастиря по вул. Генерала Чупринки. На черзі вимога – костьол Стрітення, що по вул. В.Винниченка, костьол Кларисок та інші. Чи є так у Польщі.
Можна було б нагадати Владиці скільки православних церков було знищено демократичною (і дуже релігійною) польською владою у 1938-1939 рр. на Холмщині та Підляшші. Яку наругу чинили польські комуністи над греко-католицькими церквами і їх вірними у 1940х-1950х рр. на Лемківщині, Надсянні та інших українських територіях, які з легкої руки всесвітньовідомого ката Йосифа Джугашвілі були передані Польщі. За інформацією Олега В.Іванусіва з книги «Церква в руїні» в Перемиській єпархії було 689 церков. З них – 346 церков знищено, 245 – передано римо-католикам, інші – теж не в руках їх власників. Не забудьмо і того, хто задушив віками вимріяну державу галицьких українців – ЗУНР і захопив її столицю – м.Львів.
Цікавим є твердження Митрополита щодо галицького націоналізму. Цитуємо: «На сході України немає, так би мовити, того націоналізму, який є в Галичині, тому там нашій церкві легше, ніж тут». (Див.Гал-інфо). Хочу перепросити Владику і не погодитися з його твердженням, а наголосити на тому, що саме галицька влада найбільше дає дозволів полякам відкривати свої костьоли, великі меморіальні комплекси, пам’ятники, пропам’ятні хрести і таблиці, саме тут місцева влада створює всі умови для навчання молодих поляків рідною мовою. Чи не до Львова найбільше приїжджали польських туристів, щоб відвідати меморіал львівських «орльонт»!
Ваша Ексцеленціє, чи не є це відкритим шовінізмом і свідомим перекручуванням історії те, що трапилося 18 вересня 2011 р. в костьолі м. Свідниця Нижнєсілезького воєводства, що в Польщі. З легкої руки польських націоналістів, представників влади цього міста і за Вашою особистою участю, була встановлена і освячена таблиця з написом, на якому можна було прочитати відверту брехню: «В пам’ять професорам львівських навчальних закладів, розстріляних у липні 1944 року на Вулецьких горах у Львові гітлерівським батальйоном «Нахтігаль». Чогось польська сторона не добивалася такого напису на меморіальному комплексі у Львові, на місці, де були розстріляні професори, в часі величного відкриття комплексу.
Читати повністю ТУТ
Зверніть увагу
Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)