Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Захищаючи УПЦ КП, письменники побили захисників історичного Києва

Світ:

5 грудня в Будинок письменників, куди на зустріч з «працівниками слова» приїхав глава Української православної церкви Київського патріархату Митрополит Філарет, прийшли з протестом рідновіри та громадські активісти. Причому обидві групи не узгоджували своїх дій.
Десятинний провулок (де УПЦ КП знесла особняк XIX століття і будує свою офісну будівлю - «Коментарі») захищають різні групи громадян. І вчора прийшли паралельно і рідновіри, і незадоволені жителі Десятинного провулка, - пояснила Юлія Філоненко, громадський активіст, координатор громадсько-експертної ради з питання будівництва на території колишньої фабрики «Юність» .

За її словами, жителі прийшли, оскільки іншого способу достукатися до Філарета у них немає. «Ми намагалися зв´язатися з ним усіма можливими способами - слухавки ніхто не бере, включаючи і архієпископа Євстратія (глави Інформаційного департаменту УПЦ КП - «Коментарі»)», - пояснила активістка.

Шанувальників Перуна було людей сім, приблизно стільки ж було і громадських активістів. Спочатку вони розгорнули плакат біля входу в Будинок письменників. А з часом, оскільки вхід на зустріч був заявлений як вільний, перемістилися до холу будівлі. Там їх помітив один з письменників, який почав кричати «Московські запроданці» і «Геть Москву!» (при тому, що протестувальники навіть говорили українською мовою), а потім покликав «підкріплення».

«Підмога» поводилась агресивно, штовхалася, кричала, звинувачувала активістів у захисті УПЦ МП, виривала плакат, а одному з рідновірів під час бійки навіть розбили обличчя. При цьому письменники ж і викликали міліцію: спочатку приїхали правоохоронці з РВВС, потім - майор з міського главку, потім підтяглися і два екіпажі «Беркуту» зі спецзасобами та автоматами. Правда, зрозумівши, що протестувальники поводяться спокійно, а кричать як раз представники інтелігенції, ніяких дій проти активістів вжито не було. При цьому ніхто з організаторів акції від правоохоронців, як вже повідомили деякі ЗМІ, «не переховувався», оскільки ніяких правопорушень в їхніх діях не було.

Юлія Філоненко додала, що активісти і надалі мають намір чинити тиск на всіх причетних до забудови в історичній частині Києва, чого б це не коштувало.

Нагадаємо, що конфлікт в Десятинному провулку почався після того, як УПЦ КП знесла там будинок позаминулого століття, щоб звести на його місці адміністративну будівлю з господарськими приміщеннями, майстернями і 4 гостьовими апартаментами.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...

Останні записи