Аватар пользователя Олена Каганець
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Хиты: 0

Над США вибухнув російський супутник-розвідник "Космос-2495"

Супутник, який був запущений на орбіту у травні цього року, вибухнув 2 вересня в небі над штатами Колорадо і Вайомінг. Місцеві жителі зафіксували яскраву вогневу кулю, а Американська метеоритна спілка отримала понад 30 доповідей свідків. Розвідник мав повернути відзняту плівку на територію Росії, але через помилку з гальмуванням в атмосфері промахнувся і став падати над територією США.

 

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на американські ЗМІ.

ЗМІ припускають, що швидше за все, супутник був підірваний системою самознищення, коли стало зрозуміло, що він повертається не на російську територію. 

Раніше відомий американський експерт в області космонавтики Джонатан Макдауелл повідомив, що запущений в травні військовий супутник "Космос-2495", є апаратом-розвідником "Кобальт-М". 

За повідомленнями російських ЗМІ, супутник "Кобальт-М" масою 6,6 тонни і терміном активного існування на орбіті 120 діб скидає відзняті плівки на Землю в невеликих контейнерах, які приземляються в Оренбурзькій області. Пошуком контейнерів на місцевості займаються спеціальні групи. Потім відзнятий матеріал направляється в центр космічної розвідки.

Однак цінність таких знімків для оперативної розвідки невелика, оскільки інтервал між періодом зйомок і часом, коли фото потрапляють до експертів, може доходити до місяця.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Біла книга «Третій ϟ Гетьманат»: Заснування держави без бюрократії та податків – архітектура, технологія, традиція (версія 1.0)

Третій Гетьманат пропонує альтернативу «цифровому концтабору» та ліволіберальному хаосу. Дана праця призначена для стратегів, інвесторів, розробників та всіх Людей Волі, які розглядають Україну як...